Binance referansları ile pasif gelir elde etme

Artan döviz kuru ile birlikte Türkiye’de bulunan birçok kişi Dolar/Euro kazanabilecek pasif gelir elde etme yöntemleri araştırmakta. Bu yazımda sizlere Binance referans kodu ile nasıl pasif gelir elde edebileceğinizden bahsedeceğiz.

Binance, bildiğiniz gibi dünyanın en fazla işlem yapılan kripto para borsasıdır. Ülkemizde de Binance en fazla kullanılan borsalar arasında yer almakta. 2017 yılının son çeyreğinde kurulan Binance’i kısa sürede lider konuma getiren hiç şüphesiz referans programı olmuştur. Binlerce üye referans geliri elde etmek için çevresine Binance’i önermiş; sosyal medya, web siteleri ve Youtube’ta referans programı hakkında bilgiler vermiştir.

Binance referans kodunu paylaşarak ne kadar kazanç sağlayabilirim?

Pasif gelir elde etmede anahtar kelime sabırdır. Birkaç ay uğraşıp referans kasarak çok az para kazanabilirsiniz. Binance referans kodu ile para kazanabilmeniz için sabırla içerik üretmelisiniz. Peki nasıl?

Öncelikle Binance global üyeliği açtıktan sonra “referans > + yeni referans kodu oluştur” yolunu izleyerek paylaşabileceğiniz bir referans kodu oluşturmanız gerekmektedir. Binance, kullanıcılara 20 farklı referans kodu oluşturma hakkı tanımıştır.

Yeni kullanıcılara tanınan %20 referans kodunun en fazla %10’u paylaşılabilmekte. Aşağıdaki üç farklı yüzdelik ile referans kodu oluşturabilirsiniz.

 • %20 size – %0 arkadaşınıza
 • %15 size – %5 arkadaşınıza
 • %10 size – %10 arkadaşınıza

Referans kodu/linki ile Binance üyeliği açacak kullanıcılar üyelik esnasında bu oranları görebilmektedir. Örneğin bize ait https://accounts.binance.com/tr/register?ref=C15HJGN1 bu linke tıklayıp ülke seçimi yaptıktan sonra kişisel hesap oluşturun butonuna tıklayarak e-posta veya telefon ile kayıt olma ekranına geldiğinizde üst kısımda referans kodu oranı yazmaktadır.

Kupon görseli içinde yazan 20% oranı sizinle paylaşılan komisyon indirimini ifade etmektedir. Spot cüzdanında 500 BNB bulunduran ve Binance affiliate (satış ortaklığı) programına kabul edilen kişilere %41 referans kodu tanımlanmaktadır. Affiliate programına kabul edilen kullanıcılar %41’lik referans kodunun en fazla %20’sini üyelerle paylaşabilmektedir. Genellikle bilinçli kullanıcılar da Binance %20 referans kodu araması yaparak üye olmaktadır.

Binance referans kodunu nerede paylaşabilirim?

Binance referans kodu oluşturduktan sonra çevrenizle paylaşmanız size çok fazla gelir kazandırmaz. Çok fazla kişinin referans kodunuz ile üye olması için emek vermeniz gerekmektedir.

 1. Sosyal medyada içerikler oluşturarak referans kodunuzu paylaşın. Özellikle Twitter’da farklı dillerde paylaşım yaparak referans sayınızı artırabilirsiniz. Mümkün olduğunca Türkçe’nin yanında İngilizce, Arapça, Flemenkçe, Portekizce, Fransızca dillerini kullanın.
 2. Reddit, Facebook hesabı açarak farklı dillerde paylaşım yapmayı; referans kodu arayan kullanıcılara hızlı bir şekilde yanıt vermeyi deneyin.
 3. Ücretsiz görsel hazırlama sitelerinden (canva gibi) görseller hazırlayarak birkaç günde bir Pinterest’te paylaşın.
 4. Medium.com, blogspot, wordpress, steemit.com gibi ücretsiz bloglarda “Binance referans kimliği nedir?, Binance referans kodu ne işe yarar?, Binance referans kodu üretme, Binance referans kodu ile para kazanma…” başlıklı içerikler üretin.
 5. Bir web siteniz varsa mutlaka en az 500 kelimelik bir içerik oluşturun. Reklamdan ziyade bilgi içerikli yazılar okunma sayınızı da artıracaktır.
 6. Referans kodu ile para kazanmanın kilit noktalarından biri de yabancı dil. Binance tarafından desteklenen yaklaşık 30 dil var. (Türkçe, İngilizce, Almanca, Rusça, Arapça, Farsça, Fransızca, İspanyolca, Flemenkçe, Lehçe, Çince, İtalyanca, Slovakça… gibi dillerde içerikler oluşturarak paylaşım yapın. Yabancıların yapacağı işlemlerden çok daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Binance referans kodunu paylaşarak ne kadar para kazanabilirim?

Bunun bir sınırı yok. Örneğin 21.02.2022 tarihinde referans lideri kişinin günlük kazancı 10.66 BTC. Yani bu kişi 1 günde 404.141 Amerikan Doları gelir elde etmiş. Türk Lirası cinsinden değeri 5.593.324 TL yapmakta. Üstelik piyasa kötüyken referans gelirleri de azalmakta. Kripto para piyasası yükseliş gösterdiğinde daha fazla al-sat işlemi olacağı için referans gelirleri de artmaktadır.

Referans kodunu paylaşarak ne kadar kazanç elde edebileceğinizi bir örnekle açıklayalım. 1.000 kişi referans kodunuzla üye olarak al-sat yapmaya başladığını varsayalım. Binance’e yeni üye olan kullanıcılar %0.1 komisyon öderler. Sizin referans oranınız %10 ise binde 1’in %10’u size gelir. Örneğin bir kullanıcı 1.000 USDT değerinde Ethereum alırsa;

 1. Binance’in kazancı 0,80$,
 2. Referans kodunu paylaşan kişinin kazancı 0,10$,
 3. Referans kodu ile üye olan kişinin kazancı 0,10$ olur.

1.000 kişi gün içinde işlem yaparsa 1000 x 0,10$ = 100$ kazancınız olur. Türk lirası cinsinden aylık kazancınız 40.000 TL’nin üzerinde olacaktır. Kaldı ki üyeler gün içinde onlarca hatta yüzlerce işlem yapabilmektedir. Haliyle muazzam bir pasif gelir elde edebilirsiniz. Tabii ki yukarıda belirttiğim gibi yabancı dilde içerik üretmeniz, emek vermeniz ve sabırlı olmanız gerekmektedir.

Binance referans geliri ne anlama geliyor?

Binance referans programı “triple gain” yani üçlü bir kazanç modeli oluşturmuştur. Şöyle ki;

 • Referans kodu ile üye olan kişi yapacağı al-sat işlemlerinde daha az komisyon öder.
 • Referans kodunu paylaşan kişi, referans kodu ile üye olan kişinin yaptığı her işlemden pay alır. Bu oran çok küçük ancak binlerce üye ile birlikte yüksek gelir elde etmek içten bile değil.
 • Her kripto para borsasında komisyon alınmakta. Binance üyeliği açan yeni kullanıcılar binde 1 oranda komisyon ödemektedir. Yani 1.000 USDT değerinde bir coin aldığınızda Binance 1 USDT kesinti yapar ve cüzdanınıza 999 USDT’lik coin aktarır. Referans sistemiyle birlikte Binance’in kullanıcı sayısı da artacağı için borsanın komisyon geliri de artmaktadır.

Binance referans oranı nasıl artırılır?

Binance referans oranını artırmak için iki farklı yol bulunmaktadır.

1- Binance spot cüzdanınızda 500 BNB bulundurmak.

Binance cüzdanınızda 500 BNB varsa zaten 200.000$’ınız var demektir. 500 BNB bulundurmak çok zor olduğu için referans oranını artmak için ikinci yolu denemelisiniz.

2- Binance affiliate programına başvurmak.

Binance, bazı şartları gerçekleştiren kullanıcıların %20 referans oranını sırasıyla %41 ve %50’ye çıkarmaktadır. Bireysel ve kurumsal başvurular farklıdır.

Bireysel başvuru yapacaksanız eğer Youtube, Twitter, Facebook, Instagram veya VK hesaplarınızdan herhangi birinin en az 5.000 takipçisi olması gerekmektedir.

Kurumsal başvuru yapacaksanız en az 2.000 kişilik bir kullanıcı tabanına sahip olmak, günlük en az 5.000 ziyaret alan bir pazar analizi platformu, web sitesi, kripto para fonu veya toplu ticaret platformu şartlarından en az birini sağlamanız gerekmektedir.

https://www.binance.com/tr/blog/all/binance-affiliate-program%C4%B1-sizi-kazanmaya-davet-ediyor-421499824684901899 bağlantısını ziyaret ederek şartları sağlıyorsanız eğer bağlantıda yer alan formu doldurmanız gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra bir hafta içinde size geri dönüş yapılmaktadır.

Olumlu geri dönüş yapılırsa eğer referans kodu oranınız %41’e çıkarılır. Yani;

 • %41 size – %0 arkadaşınıza
 • %36 size – %5 arkadaşınıza
 • %31 size – %10 arkadaşınıza
 • %26 size – %15 arkadaşınıza
 • %21 size – %20 arkadaşınıza

şeklinde referans kodu paylaşmanıza izin verilir. Referans kodunuzla üye olup al-sat yapan kullanıcı sayınız 500’e ulaştığında Binance Türkiye yetkililerine ulaşarak referans kodu oranını %50’ye çıkarabilirsiniz. Binance, affiliate programı şartlarında değişiklik yapabilir. Lütfen detaylı bilgi için Binance web sitesini ziyaret edin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu