Huobi Referans & Davet Kodu: hynz3223

Huobi Global'e referans kodu ile üye olarak %30 daha az komisyon ödeyin!

Huobi Referans / Davet Kodu Nedir?

Huobi referans kodu, borsa içinde yapacağınız her alım ve satımda %30 komisyon indirimi sağlayan davetiye kodudur.

Huobi Global’de paylaşılabilecek en yüksek davet kodu oranı %30’dur. Mobil uygulama üzerinden kayıt olurken davet kodu alanına hynz3223 yazarak en yüksek davet kodu ile Huobi’ye üye olabilirsiniz.

huobi davet kodu

Huobi’ye Daha Önce Kayıt Olmuştum. Sonradan Referans Kodu Ekleyebilir miyim?

Diğer borsalarda olduğu gibi Huobi’ye de üye olduktan sonra referans kodu eklenmemektedir. Bu yüzden mutlaka kayıt esnasında davet kodu alanına referans kodu eklemesi yapmanız gerekmektedir.

Huobi’ye Nasıl Üye Olunur?

Kripto para yatırımcıları anlık işlem yaptığı için çoğunlukla mobil uygulamayı kullanmaktadır. Android veya IOS tabanlı telefonlarınızda Huobi uygulamasını indirdikten sonra e-posta ile kaydol seçeneğinden üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

  1. İlk adımda e-posta ve şifrenizi yazın. Her borsada mutlaka farklı bir şifre belirleyin.
  2. Davet kodu alanına hynz3223 kodunu yazın ve kaydol butonuna tıklayın.
  3. E-postanıza gelen onay mailine tıklayarak kaydınızı tamamlayın.

Huobi Kimlik Onayı (KYC) Nasıl Yapılır?

Huobi üyeliğinizi açtıktan sonra para yatırma/çekme işlemi yapabilmek için mutlaka kimlik onayı yapmanız gerekmektedir. Mobil uygulama üzerinden giriş yaptıktan sonra en sağda bulunan “Benim” sekmesine tıklayın.

huobi kimlik onayı (KYC)O

Karşınıza çıkan sayfada “kimlik kartı / pasaport / ehliyet” seçeneğine tıklayın. Kimlik kartı ile üyelikler genellikle daha hızlı onaylanıyor bu yüzden kimlik kartı ile KYC onayına devam edelim. Karanlık olmayan bir ortamda telefonunuz üzerinden sırayla kimliğinizin önce ön daha sonra arka yüzünü seçerek devam butonuna tıklayın. KYC onayı bu kadar. Ardından kimliğinizin onaylanmasını bekleyin.

huobi kimlik onayı yapma

Huobi Kimlik Onayı Ne Kadar Sürer?

Huobi’de kimliğiniz genellikle 1 saatten kısa bir sürede onaylanmaktadır. Kimliğiniz onaylandıktan sonra yukarıda görselde olduğu gibi “Doğrulandı” yazısı çıkmaktadır. Ayrıca kimliğiniz onaylandığında onaylandığına dair bir e-posta mesajı gelmektedir.

Huobi’ye Coin Aktarımı Nasıl Yapılır?

Huobi’ye coin / para göndermek çok kolay. En az komisyonla coin gönderimi yaptıktan sonra istediğiniz coini alabilirsiniz. Türk yatırımcılar genellikle Binance veya Binance TR üzerinden işlem yaptığı için Huobi’ye en az komisyonla coin aktarımını Binance üzerinden anlatacağım.

  1. İlk adımda Huobi uygulamasını açarak cüzdan sekmesine tıklayın. Yatır butonuna tıkladıktan sonra yukarıdan TRX araması yapın. Karşınıza çıkan ekranda yatırma ağı olarak TRX (TRON) seçimini yapın ve yatırma adresini kopyalayın.
  2. Binance uygulamasını açın ve TRX coin satın alın. Ardından cüzdanım sekmesine tıklayın. ÇEK butonuna tıkladıktan sonra yukarıdan TRX araması yapın. Karşınıza çıkan ekranda daha önce Huobi’de kopyaladığınız TRX coinin yatırma adresini yapıştırın. Çekim ağı olarak TRX (TRON) seçimini yapın ve göndermek istediğiniz TRX miktarını seçerek GÖNDER butonuna tıklayın. E-posta, telefon veya Google authenticator şifrelerini onayladıktan sonra 5 dakikadan daha kısa bir sürede Binance’ten Huobi’ye TRX coin gönderiminiz tamamlanacaktır.
  3. Kaç adet gönderim yaparsanız yapın sizden yalnızca 1 TRX gönderim ücreti kesecektir. Bu da yaklaşık 0.09 USDT yani 9 cent’e denk geliyor.
  4. Huobi’ye gönderdiğiniz TRX’ler geldikten sonra Alım-Satım kısmından TRX/USDT paritesini seçerek TRX’lerinizi USDT’ye çevirin ve yine Alım-Satım alanından yatırım yapmak istediğiniz coinin aramasını yaparak istediğiniz coini satın alabilirsiniz.

Huobi Komisyon Oranları Nedir?

Huobi’de komisyon oranları aşağıdaki gibidir. Daha az komisyonla al/sat yapabilmek için mutlaka kimlik doğrulama işlemini yapmalısınız.

huobi komisyon oranları

Huobi Nedir?

Huobi 2013 yılında Çin’de kurulmuştur. Dünya genelinde 15 milyona yakın kullanıcısı bulunan Huobi’nin Hong Hong, ABD, Güney Kore ve Japonya’da resmî ofisleri bulunmaktadır. Kurucusu Leon Li, Oracle’daki işinden ayrılarak Huobi şirketini kurmuştur.

Bünyesinde 500’ü aşkın kripto para bulunan borsa, özellikle ön satışlarla adını duyurmayı başarmıştır.

Huobi Güvenilir mi?

Coinmarketcap verilerine göre Huobi’nin exchange skoru 7.5’tir. Bu değerlemesiyle Huobi dünyanın en güvenilir 6. borsası konumundadır.

Kriptomaymunu editörleri olarak tüm borsaları detaylı olarak incelemekteyiz. Huobi Global, kullanışlı mobil uygulaması, sade arayüzü, uygulama içi güvenlik önlemleri (face ID, google authenticator vb.) ile en güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

mexc referans kodu başlıklı makalemiz ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu