En İyi Kripto Para Botları, Avantajları ve Zararları

Alım satım botları, kripto yatırımcılarının temel teknik göstergelere dayalı olarak pozisyon alım ve satımını otomatikleştirmesine olanak tanır. Botlar, en yüksek “kazanma oranını” veya karlı işlemlerin yüzdesini elde etmek için rekabet eden belirli ticaret stratejileri uygular. Bazı stratejiler, belirli hareketli ortalamaların geçişini, alımları ve satışları otomatik olarak tetiklemeyi içerir.

Yeni başlayanlar için rehberimiz, kripto ticaret botları hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacak ve şu anda mevcut olan favori ticaret botlarımızdan birkaçını size tanıtacak.

Şu Anda En İyi Kripto Botları

Kripto para piyasası daha fazla dikkat çekerken, yatırım stratejinizi geliştirmeye yardımcı olacak bir bot kullanmaya başlamak artık hiç olmadığı kadar kolay. Şimdi favori kripto ticaret botlarımızdan birkaçına göz atalım.

1. Pionex

Pionex, yerleşik ticaret botlarına sahip bir kripto para borsasıdır. 18 benzersiz ticaret botuna erişebilirsiniz ve kayıt olmak ücretsizdir. Bu botlar, yatırım stratejinizi otomatikleştirmenize olanak tanır, böylece piyasayı sürekli olarak izlemenize gerek kalmaz.

Pionex, düşük ticaret komisyonları ve eksiksiz bir mobil uygulama sunar. Pionex’in yüksek hacimli ve mobil yatırımcılar için harika bir seçenek olacağına inanıyoruz.

Pionex, kriptodan kriptoya dönüşümleri kullanarak manuel ticareti desteklese de, birincil ürünü ticaret botu seçimidir. Kripto para alım satım botu, belirli, önceden tanımlanmış piyasa koşulları karşılandığında manuel giriş olmadan alım ve satım emirlerini yürüten otomatik bir programdır.

Ticaret botu seçimi şunları içerir:

 • Grid Trading Bot, kullanıcıların belirli bir fiyat aralığında düşükten alıp yüksekten satmalarına olanak tanır.
 • Kaldıraçlı Izgara Botu, 5 kata kadar kaldıraç sağlar.
 • Spot-Vadeli Arbitraj botu, perakende yatırımcıların düşük riskle pasif gelir elde etmelerine yardımcı olur. Bu stratejinin tahmini getirisi %15-50 APR’dir.
 • Martingale bot, dalgalanma kârını yakalamak için DCA satın alma, tek seferlik satış gerçekleştirir.
 • Yeniden dengeleme botu, madeni paraları tutmanıza yardımcı olur.
 • Dolar-Maliyet Ortalaması (DCA) Bot Oynaklığın etkilerini dengelemek için düzenli aralıklarla tekrarlanan alımları ayarlar.

Artı, Akıllı Ticaret terminali, tüccarların tek bir ticarette stop-loss ayarlamasına, kar almasına ve takip etmesine olanak tanır.

Pionex, bir yapıcı-alıcı ücret tarifesi kullanır; bu, piyasaya likidite “yaratan” ve piyasadan likidite “alınan” işlemler yaptığınızda bir ücret ödeyeceğiniz anlamına gelir. Kitaplarda bekleyen bir siparişle hemen eşleşmeyen bir ticaret yaparsanız, %0,05’lik üretici ücretini ödersiniz. Bekleyen bir emirle hemen eşleşen bir işlem emri verirseniz, %0,05 alıcı ücreti ödersiniz.

2. Coinrule

En geniş önceden ayarlanmış ticaret stratejileri yelpazesini sağlamaya gelince, Coinrule’un geniş yelpazesini yenmek zordur. Kripto ticaret botu şu anda kullanıcıların, piyasa koşulları önceden tanımlanmış parametreleri karşıladığında otomatik olarak yürütülen 150’den fazla ticaret şablonuyla yatırımlarını özelleştirmelerine olanak tanıyor. Coinrule, birikimden uzun vadeli tutma stratejilerine ve stop-loss ayarlarına kadar sürekli olarak platformuna yeni şablonlar ekler.

Erişeceğiniz şablon sayısı seçtiğiniz plana göre değişse de, Coinrule 7 ücretsiz şablon stratejisi ve aylık 3.000$’a kadar işlem hacmi içeren ücretsiz bir paket sunar. Ek ücretli paketler, gelişmiş grafik seçenekleri, sınırsız şablon kullanımı ve hatta bire bir ticaret eğitimleri ve dersleri gibi özellikleri içerir.

3. Shrimpy.io

Shrimpy.io’yu kullandığınızda , portföyünüzü yönetmek için 18 borsadan herhangi birine bağlanabilirsiniz. Birkaç borsaya bağlanmak mümkündür ve ihtiyacınız olduğu kadar çok cüzdan ekleyebilirsiniz.

Başlangıç, Profesyonel veya Kurumsal olsun, tercih ettiğiniz hesap stilini seçin. Düşük fiyatlar ile Shrimpy’ye kolayca ayak uydurabilir ve zamanınız olmadığında botun yatırımlarınızı sürdürmesine izin verebilirsiniz.

Yatırım seçeneklerinizi test etmek için bir demo hesabı kullanın. Bir uzmanı kopyalamak için sosyal ticareti kullanın. Bu, paranızı birkaç farklı borsaya yaymış olabileceğiniz zaman yatırımlarınızı konsolide etmenize olanak tanıyan basit bir platformdur.

4. Cryptohopper

Kripto para piyasası sürekli hareket ediyor – bir kripto para birimi alım satım botuna güvendiğinizde kısa süreli kesintiler bile kayıp kârlara neden olabilir. Cryptohopper, hizmetlerini tamamen bulut depolama kullanarak barındıran 7/24 bir ticaret botudur.

Bu, botun kesinti yaşamadığı ve güncellemelerin alım satımınızı kesintiye uğratmadan veya hesabınızı durdurmadan sunulduğu anlamına gelir. Ağınız çevrimdışı olduğunda bile Cryptohopper hesabınız çalışmaya devam edecektir.

Cryptohopper ayrıca, katılmak için kredi kartı bilgisi gerekmeden kolay ve sezgisel bir kurulum süreci sunar. Hesabınıza kaydolun ve yatırım yapmaya başlayın – platform kurulumu gerekmez. Bot ayrıca, ticaretinizi daha da geliştirebilecek ve stratejinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek sosyal duyguları diğer yatırımcılarla bütünleştirir.

5. Trality

Tralite, bir tüccar olarak öğrenmeyi ve gelişmeyi destekleyen eğitici, topluluk odaklı bir altyapı içinde son derece karmaşık, süper yaratıcı algoritmalar oluşturmak isteyen herkes için bir platformdur.

2019 yılında Viyana’da kurulan platform, hem yeni başlayan hem de ileri düzey kripto tüccarları için hızla dünya çapında en popüler seçeneklerden biri haline geldi.

Gelişmiş ticaret algoritmalarını nasıl kodlayacağını bilmeyenler için, Rule Builder adlı son teknoloji ürünü bir araç geliştirdiler – Göstergeleri ve stratejileri basitçe sürükleyip bırakarak ticaret botunuzun mantığını oluşturmanıza olanak tanıyan bir grafik kullanıcı arayüzü.

Python kodlamasını bilen ileri düzey kullanıcılar için Tralite’nin tarayıcı tabanlı Kod Düzenleyicisi, türünün en gelişmişidir. Bu araç, geliştiricilerin karmaşık ve gelişmiş stratejileri güvenli ve hızlı bir şekilde oluşturmak için kodlama bilgilerini kullanmalarına olanak tanır.

Her iki aracı da, yeni botunuzu canlı bir pazara yerleştirmeden önce algoritmalarınızı doğrulayabilmeniz ve gerçek para kullanmadan şu anda nasıl performans gösterdiğini görmek için kâğıt ticareti yapabilmeniz için yıldırım hızında geriye dönük testler gerçekleştirmenize olanak tanır.

Tralite, her türden kullanıcı için esnek fiyatlandırma planlarıyla başlamak için kesinlikle ÜCRETSİZDİR.

Kripto Ticaret Botu nedir?

Kripto para ticareti botu, önceden tanımlanmış koşullara göre sizin için kripto para ticareti yapan bir bilgisayar programı veya uygulamasıdır. Çoğu kripto alım satım uygulaması basit bir şekilde çalışır – belirli bir fiyat noktasına veya göstergeye ulaştığında bota bir varlığı satın alması veya satması için yetki verirsiniz. Botunuz daha sonra siparişinizi vermek ve yürütmekle ilgilenir, böylece bu fiyat hareketlerine ne zaman ulaşıldığını görmek için tüm gün platformunuzu izlemeniz gerekmez.

Kripto botunuzu, benzersiz ticaret stratejinize göre emirleri yerine getirecek şekilde özelleştirebilirsiniz. Örneğin, botunuza 10$’lık bir fiyata çok sayıda jeton satmasını ve fiyat 9$’a düşerse onları geri almasını isteyebilirsiniz. Çoğu kripto para bot sağlayıcısı, bot hizmetlerini kullanma karşılığında aylık veya yıllık ücret alır. Alım satım botunuz aracılığıyla sunulan desteklenen kripto para birimleri, borsalar ve hesap seçenekleri, seçtiğiniz sağlayıcıya göre değişiklik gösterecektir.

Kripto Botları Gerçekten Çalışıyor mu?

Birçok kripto ticaret botu, yüksek düzeyde başarılı ticaret olduğunu iddia ediyor. Ancak, kripto para piyasasının sürekli değiştiğini ve fiyat trendlerinin her zaman dalgalandığını unutmayın. Yatırım söz konusu olduğunda tamamen bağımsız bir rol üstlenmeyi planlıyorsanız, aktif olarak yöneteceğiniz ve ticaret botunuzu piyasa koşullarına göre yeniden programlayacağınız türden sonuçları göremeyebilirsiniz.

Kripto Ticaret Botları Karlı mı?

Kripto ticaret botları, daha eğitimli ticaretler yapmanıza ve kayıpların artmasına neden olabilecek bazı duyguları ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Ancak, kripto ticaret botlarının sadece yazılım parçaları olduğunu hatırlamak önemlidir. Herhangi bir yatırımcı için bir kâr garanti edemezler ve yüksek piyasa oynaklığının olduğu dönemlerde hızla daha az kullanışlı hale gelebilirler.

Kripto Botların Avantajları

Ticaret stratejinizden çok duygularınız tarafından yönlendirilen piyasa hareketleri yapma eğiliminde olan bir tüccarsanız, bir kripto ticaret botu ticaretlerinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Bir kripto ticaret botu kullanmanın getirdiği avantajlardan bazıları şunlardır:

 • Otomatik yatırım seçenekleri: Panik satıştan kaybetme korkusuyla satın almaya kadar, bir kişinin para kaybetmesine neden olan bir ticaret yapmayı seçmesinin sayısız nedeni vardır. Otomatik bir yatırım botuna güvendiğinizde, bu faktörlerin hiçbiri devreye girmeyecektir.
 • Daha yüksek hızlar ve daha fazla verimlilik: Bireysel bir tüccarın, fırsatları aramak için tüm kripto para birimi piyasasını tam olarak taraması dakikalar hatta saatler sürebilir. Potansiyel bir fırsatı tespit ettiğinizde, piyasa ters yöne kayabilir.

Kripto ticaret botları, kripto para piyasasının tüm bölümlerini bir saniyeden kısa bir sürede tarayarak daha fazla verimlilik sunar. Kripto botunuz, aynı emirleri manuel olarak girebildiğinizden daha hızlı bir şekilde emir girip uygulayabilir. Ticaretinize başka bir hız ve verimlilik katmanı eklemek istiyorsanız, bir kripto ticaret botu kullanmak sizin için doğru hareket olabilir.

 • Piyasada daha fazla zaman: Borsa ve forex piyasasının aksine, kripto para piyasası 7 gün 24 saat çalışır. Yatırımcıların 24 saat işlem yapmaları mümkün değil. Kripto ticaret botları, pozisyonlarınızı aktif olarak izlemenize gerek kalmadan size ek saatler sağlar.

Kripto Botlarının Dezavantajları

Kripto para ticareti botları herkes için değildir. Bu özellikleri kullanmanın getirdiği dezavantajlardan bazıları şunlardır:

 • Ön bilgi: Birçok kripto para alım satım botu önceden tanımlanmış ayarlar ve şablonlarla birlikte gelse de, bu şablonların nasıl ayarlanacağını ve her bir şablonun ne zaman çalıştırılacağını bilmeniz gerekir. İlk kez kripto para ticareti yapıyorsanız, ticaret botunuzdaki ayarları değiştirmek hızlı kayıplara neden olabilir.
 • İzleme gerektirir: Ticaret botları, kripto para birimi ticaretine yönelik bir “kur ve unut” çözümü değildir. Kripto para piyasası değişkendir ve ticaret botları, yüksek oynaklık dönemlerinde kayıplara neden olabilir. Piyasayı takip edecek bilgi ve beceriye sahip değilseniz, bir ticaret botu sizin için en iyi seçim olmayabilir.

Bir Kripto Ticaret Botuna Yatırım Yapın

Kripto para ticaretinin sizin için doğru olduğundan emin değilseniz, fiyatların nasıl değiştiğini izleyerek piyasa hakkında daha fazla bilgi edinmek için biraz zaman ayırmak isteyebilirsiniz. En büyük kripto para birimlerinden bazılarının nasıl hareket ettiğini takip etmek ve bir kağıt ticaret hesabıyla farklı stratejiler uygulamak, piyasaya daha etkili bir şekilde girmenize yardımcı olabilir. O zaman bir ticaret botu, mükemmel rehberlik sağlarken ayak parmaklarınızı pazara sokmanıza izin verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu