Binance %20 Referans Kodu: C15HJGN1

❖ Binance %20 komisyon indirimi sağlayan referans kodu ile üye ol, daha az komisyon öde!

Binance, 400’ün üzerinde kripto paranın bulunduğu kullanıcı sayısı en fazla olan kripto para borsasıdır. Kullanıcı dostu mobil uygulaması, en az komisyona sahip borsa oluşu, referans sistemiyle kullanıcılara avantaj sağlaması ve birçok özelliğiyle Türkiye’de en fazla kullanılan kripto para borsası konumundadır.

Binance üyelik işlemini yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey referans kimliğinin hemen altında yazan “Komisyon indirim oranınız %20” yazısını görmenizdir. Bu alanda hiçbir şey yazmıyorsa komisyon indiriminden faydalanamazsınız.

❖ Binance yüzde 20 referans kodu: C15HJGN1
❖ Binance yüzde 20 referans linki: https://accounts.binance.com/tr/register?ref=C15HJGN1

Binance referans kodu ile kayıt olduğunuzda, Binance borsasında yapacağınız alım ve satım işlemlerinde %40’a varan komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz. %40 komisyon indiriminden tasarruf etmeniz için yapmanız gerekenleri detaylı olarak yazıda paylaşacağım.

Bu yazı 31 Mayıs 2022 tarihinde güncellenmiştir.

Binance %20 Referans Kodu

Binance referans kodu, kripto para alım-satım işlemlerinde Binance’e ödeyeceğiniz komisyonları minimuma indirmek için kullanılır.

Binance Referanslı / Referanssız Üyelikte Komisyon Oranları

Binance’de standart komisyon oranı %0.10 yani binde 1’dir. Ancak bu oranı düşürmek sizin elinizde. Binance komisyon oranları başlıklı içeriğimizden detaylı tablosal verilere ulaşabilirsiniz.

 • Binance referanssız linkle üye olursanız ödeyeceğiniz komisyon oranı %0.10‘dur.
 • Binance %20 referans kodu ile üye olursanız ödeyeceğiniz komisyon oranı %0.08‘e düşer.
 • Binance %20 referans kodu ile üye olduktan sonra küçük miktarda BNB coin alırsanız +%25 daha az komisyon ödersiniz ve alım-satımlarda ödeyeceğiniz komisyon oranı %0.06 olur.
Binance %20 referans kodu: C15HJGN1 ile üye olduktan sonra 5-10 dolarlık BNB coin alarak Binance komisyon oranını en aza (%0.06) indirebilirsiniz.

Binance Referans Kodu İle Üyeliğin Avantajları

Binance referans kodu ile üyelik avantajları konusunu bir örnekle açıklayalım;

Örneğin Binance hesabı açtınız ve 5.000 TL yatırdınız. Bir ay boyunca da 20 alış 20 de satış işlemi yaptınız. Bu durumda toplamda 40 al-sat yapmış olursunuz ve 5.000 x 40 = 200.000 TL’lik işleminiz olur.

 • Referans kodu girmeden üye olursanız %0.10 yani binde 1 komisyon ödersiniz. Bu durumda ödeyeceğiniz komisyon ücreti 200 TL olur.
 • %20 referans kodu ile üye olursanız %0.08 yani binde 0.8 komisyon ödersiniz. Bu durumda ödeyeceğiniz komisyon ücreti 160 TL olur.
 • %20 referans kodu ile üye olduktan sonra cüzdanınızda BNB coin bulundurursanız %0.06 yani binde 0.6 komisyon ödersiniz. Bu durumda ödeyeceğiniz komisyon ücreti 120 TL olur.

Kazandığınız komisyon indirimleri hesabınıza anlık olarak iade edilir. Binance anasayfasından “referans > sizinle paylaşılan komisyonlar” yolunu izleyerek kazandığınız komisyon indirimlerini detaylı olarak görebilirsiniz.

Binance Referans Kodu Nereye Yazılır?

Mobil uygulama üzerinden Binance hesabı açarken referans kimliği alanı (isteğe bağlı) yazan yere tıklayın ve C15HJGN1 kodunu girin.

Referans kodunun yüzde kaç komisyon indirimi sağladığını görmek için de https://accounts.binance.com/tr/register?ref=C15HJGN1 bu bağlantıda referans kimliği alanındaki komisyon indirimi oranınız %20 yazısını görebilirsiniz.

Binance Referans Oranları

Binance, üye olurken kullanmış olduğunuz referans koduna göre size farklı oranlarda komisyon indirimi sunar. Referans kimliği alanını boş bırakırsanız komisyon indiriminden faydalanamazsınız.

Binance komisyon indirimi sağlayan referans oranları: %0, %5, %10 ve %20 şeklindedir.

Binance Referans Kodu Nasıl Oluşturulur?

Binance hesabı açtıktan sonra referans kodu oluşturup arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Böylece paylaştığınız referans kodu ile üye olan kişilerin yaptığı her işlemden komisyon kazanabilirsiniz.

Binance’de referans kodu oluşturmak için “anasayfa > referans > +referans linkinizi oluşturun” yolunu izlemeniz gerekmektedir.

 • En fazla 20 adet referans linki oluşturabilirsiniz.
 • Üyeliğiniz yeniyse arkadaşlarınızla %5 ve %10 komisyon indirimi paylaşabilirsiniz.

Referans Kodu İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

 1. En fazla komisyon indirimi sağlayan referans kodu %20’dir.
 2. Üye olurken referans kimliğinin altında “isteğe bağlı” yazısına tıklayıp mutlaka referans kodu girin.
 3. Binance hesabı açtıktan sonra referans kodu eklenmemektedir.
 4. Eğer sosyal medyada geniş kitlelere hitap eden hesaplarınız varsa mutlaka Binance affiliate programına başvuru yapın. Böylece referans oranınız %20’den %41’e çıkarılır.
 5. Affiliate programı kapsamında al-sat yapan kişi sayısı 500’ün üzerine çıkarsa referans oranınız %20’den %50’ye çıkartılır.

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Referans kodunuzla üye oldum ve Paribu’dan Binance hesabıma USDT gönderdim. Paribu’da komisyon oranları çok yüksekmiş.

  Dediğiniz gibi üye olur olmaz 10 dolarlık BNB coin aldım şu an komisyon oranı %0.06 olarak görünüyor. Paribu’dan tam 5 kat daha az komisyon ödüyorum. Tavsiye konunuz için teşekkürler.

 2. %20 ref kodunuzla üye oldum. “Sizinle paylaşılan komisyonlar” kısmında komisyonlarım görülüyor, sağolun.

  Dediğiniz gibi ayrıca bnb coin de aldım daha az komisyon ödüyorum.

 3. Binance yüzde 20 referans koduyla üye oldum. Komisyon indirimi kazançlarımı nereden göreceğim? Teşekkürler

 4. Kodu girince bana hicbir deger gostermedi uygulamada. Binance Tr icin mi, Binance global icin mi?

 5. Merhaba,

  Kod binance global içindir. Kod ile üye olduysanız eğer Binance’e giriş yapın ve referans > standart referans > gösterge paneli kısmında “sizinle paylaşılan komisyonlar” alanından yaptığınız her işlemde tarafınıza iade edilen komisyonları görebilirsiniz.

 6. 2022 yılında da güncel kod paylaşımı yaptığınız için teşekkür ederim. Referans kodunuz ile üye oldum. Ayrıca YouTube kanalinizdaki videoları izleyerek referans kodu kazançlarını görebiliyorum.

 7. Red kodunuzla kaydoldum. Nette referans kodu paylaşan sitelerin kodları komisyon indirimi vermiyor. Sizin kod en yüksek yüzde 20 verdi daha az komisyon ödüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu