Metamask Cüzdanı Oluşturma Rehberi

Son yıllarda çok fazla konuşulan kripto para alanında yer alan en kullanışlı MetaMask cüzdanı oluşturma rehberi en çok merak edilen konu olmaktadır.

MetaMask cüzdanı oluşturma rehberi ile en doğru şekilde kripto para işletmek mümkün olmakta ve emin adımlarla ilerlemeyi sağlamaktadır. Ethereum ile ilgilenen herkesin MetaMask uygulamasına ihtiyaç duymaktadır.

MateMask Nedir?

Her geçen gün gelişen teknoloji ile büyük bir kesimin takip ettiği sanal para borsasında en etkili seçenekler araştırılmaktadır. MateMask nedir? Son zamanlarda çok fazla sorulan soruların başında gelen MetaMask bilgisayarda yer alan tarayıcılarda eklenti ve Android cihazlarda uygulama yüklenerek kullanılması mümkün olan dijital cüzdana denilmektedir. Bu sistem kripto paraların alımı ile satımı için en fazla tercih edilmektedir. MetaMask son zamanların en popüler dijital cüzdan çeşitleri arasında ilk sırda yer almaktadır.

MetaMask Güvenilir Mi?

MetaMask güvenilir mi? Son dönemlerde kripto para borsasında yaşanan çalkantılar sonrasında Ethereum ekonomisi ile ilgilenenler çok fazla tedirgin olmaktadır. Bundan dolayı merak edilen konulardan biri olan MetaMask cüzdanda kendi kullanıcıları kadar güvenli olmaktadır. MetaMask kullanıldığı zaman işlem yapabilmek için yalnızca bir sekme kullanılmalıdır. Uygulama kullanılmadığı zaman cüzdanın kilitli olmasına dikkat edilmesi gerekir.

MetaMask Cüzdanı Nedir?

Gün geçtikçe kullanıcı sayısının arttığı kripto para piyasasında yer alan tüm cüzdan çeşitleri çok fazla araştırılmaktadır. MetaMask cüzdanı nedir? Genel olarak büyük bir kesim ilgi odağı olan bu alanda son günlerde bu cüzdan adından çok fazla söz ettirmektedir. MetaMask cüzdanı tarayıcı üzerinde çalışan ve Ethereum blockhain alanında işlem yapmaya imkan sağlayan bir cüzdan çeşidi olmaktadır.  Bu cüzdan çeşidi Ethereum ağında gelişmiş olan bütün tokenleri destekleyen bir çeşit ETH cüzdanıdır. Başka kişilerden token alabilir ya da kapsamında ShapeShift ve Coinbase entegrasyonları ile token satın alınabilir veya takas etme şansına sahip olunmaktadır. MetaMask normal bir kripto para cüzdanı olarak hizmet edebilir. Ancak gerçek gücü merkeziyetsiz uygulamalar ve akıllı kontratlar ile istenmeyen bir sorun çıkmadan ara yüz kurabilmesidir.

Pancakeswap rehberi başlıklı makalemiz ilginizi çekebilir.

MetaMask Cüzdanıma Nasıl Girilir?

Son zamanların en popüler kripto para sistemlerinden biri olan Metamask cüzdanıma nasıl gidilir merak konusu olmaktadır. MetaMask cüzdana girebilmek için ilk olarak;

  • MetaMask açılması gerekir.
  • Cüzdan adresi panoya kopyalama yapmak adına hesap adına tıklanmalıdır.
  • Ayrıntıları görmek için hamburger menü olan üç çizgili butona tıklanmalıdır.
  • Ardından ayrıntılara tıklanarak MetaMask cüzdana girilmesi mümkün olacaktır.

Metamask cüzdanı oluşturmak için bilgisayarınızdan Chrome’u açın ve https://metamask.io/download buradan eklentiyi indirin.

MetaMask Giriş Nasıl Yapılır?

MetaMask giriş nasıl yapılır? Günümüzde çok fazla talep gören kripto para sisteminde merak edilen konuların başında gelmektedir. MetaMask cüzdanı yönetmek adına ilk olarak sistemin uygulamasına giriş yapılmalı ve hesap şifreyi girerek hesabın kilidi açılması gerekmektedir. İnternet tarayıcısı aracılığı ile MetaMask hesabına adım adım giriş yapma aşamaları yer almaktadır. MetaMask girişi adına şifre belirlendikten sonra uygulama 12 farklı anahtar kelime verecektir. Varlıkların gelecekte olan güvenliğini sağlayabilmek ve her hangi bir erişim kaybında bir sorun yaşamamak için kesinlikle 12 kelimeyi bir kağıt üzerine yazdıktan sonra kağıdın saklanması güvenlik adına çok önemli olmaktadır. Bu anahtar kelimeler cüzdanın tam erişim elde edildiği çok önemli bir yere sahip olmaktadır. MetaMask vermiş olduğu tüm kelimeler arasından karışık olarak doğrulama yapmak için sorulmaktadır. Uygulamanın istediği şekilde kelimelerin girilmesi ile MetaMask cüzdanına giriş yapılmış olacaktır.

MetaMask Nasıl Yüklenir?

Son dönemlerde adından çok fazla söz ettiren ve daha fazla kazandıran kripto para sistemlerinden MetaMask çok büyük bir ilgi odağı olmaktadır. MetaMask nasıl yüklenir? Bu uygulamayı en doğru şekilde yüklemek için ilk olarak tarayıcıların uzantılar kısmına Metamask yazılmalıdır. Bu arada dikkat edilmesi gereken husus dolandırıcılara karşı daha temkinli olunması gerekir. Create a Wallet kısmına tıklanmalı ve işlemlere devam edilmesi gerekir. Ardından uygulama üzerinde güvenli bir parola oluşturarak giriş yapılmaktadır. Uygulama girişi bakımından şifre belirlendikten sonra 12 tane anahtar kelime verilecektir. Kripto paraların güvenliği için anahtar kelimeler bir kenara yazıldıktan sonra saklanması gerekir.

Telefonlar İçin MetaMask Nasıl Yüklenir?

MetaMask cüzdan kurulumu için uygulamanın yüklenmesi gerekir. Telefonlar için MetaMask nasıl yüklenir? Genel olarak Google gibi uygulamalar üzerinden yükleme işlemleri yapılmaktadır. İlk olarak telefonlarda yer alan bu uygulama bölümüne girerek hesap açılması gerekmektedir. Uygulamaya girildikten sonra ilk önce yeni hesap oluştur ya da giriş yap bölümü tanınmaktadır. Şayet hesap yok ise hesap açılması gerekir. Hesap açmak adına mail adresi ve en az 8 haneli olan güvenli şifresi girilmesi gerekmektedir.

Daha sonra şifreyi doğrulama bakımından önceden girilen şifreyi yeniden tanınması gerekmektedir. Her duruma karşı şifrenin bir yere kaydedilmesi son derece önemli olmaktadır. 12 tane anahtar kodu doğru sıralama ile girilmesinden sonra hesap aktif hale gelecektir. Aktif edildikten sonra hesap Send seçeneği ile beraber Ethereum üzerinden tokenlere transfer edilebilir ya da saklamak mümkün olacaktır. Bunun için cüzdanda yeteri kadar Etrhereum bulunması gerekir. Göndermek istenen miktar hesapta Ethereum olması bakımından gereken transfer ücretlerini karşılaması önemlidir. İlk olarak göndermek istenen adres yapılmalı ve fee ücret kısmı seçilmelidir. Bu ücret bakımında Ethereum ağına yönelik fee ücretleri anılık olarak gösterilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu