PancakeSwap (CAKE) Nedir?

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren kripto para piyasasında PancakeSwap (CAKE) çok fazla merak edilmektedir.

PancakeSwap (CAKE) son dönemlerde çok fazla merak edilen konulardan biri olup her geçen gün daha fazla araştırılmaktadır. Bundan dolayı bu alanda ilgilenen kişiler için bu tarz konular hakkında detaylı bilgilerin alınması gerekmektedir.

PancakeSwap (CAKE) Nedir?

PancakeSwap (CAKE) nedir? Her geçen gün cevapları aranan soruların başında gelmektedir. PancakeSwap (CAKE) kullanıcıların genel olarak token alım ve satımı yapabilmesinin mümkün olduüu yatırım havuzlarına varlıklarını kilitleme yaparak pasif gelir elde edebildikleri bir otomatik piyasa yapıcı olmaktadır. İlk olarak merkezsiz finans uygulamaları ile Ethereum üzerine yapılmış olmasına rağmen artan maliyet durumundan dolayı pek çok uygulama alternatif aramalara başlamıştır. Bu uygulama ise Binance Smart Chain sistemine kayarak çözdü. PancakeSwap kullanıcıların bir likidite havuzuna karşılık olarak işlem yapmış olmaları otomatik bir piyasa yapıcı modeli kullanmaktadır. Genellikle bu havuzlar fonlarını havuza yatırarak karşılığında likidite sağlayıcı olan tokenleri alan kullanıcılar tarafından doldurulmaktadır.

Bilgisayar veya cep telefonunuza Metamask gibi cüzdanları kurduktan sonra uygulama içinden Browser’a tıklayın ve link çubuğuna https://pancakeswap.finance/ yapıştırın. Burada henüz kuluçka aşamasında yani ön satışta olan kripto paraları satın alabilirsiniz.

Pancakeswap’ın en önemli özelliklerinden biri de stake’tir. CAKE veya farklı bir kripto para stake ederek borsalarda verilenden daha fazla coin kazancı elde edebilirsiniz. Üstelik pool kısmını kullanarak coin kilitleme işlemi yapmanıza da gerek yok. Yani istediğiniz anda stakelediğiniz coini stake’ten çıkartıp nakite çevirebilirsiniz.

Metamask cüzdanı oluşturma rehberi başlıklı içeriğimiz ilginizi çekebilir.

PancakeSwap (CAKE) Nasıl Alınır?

PancakeSwap (CAKE) nasıl alınır? Kripto para piyasasında merak edilen konuların başında yer alan sorulardan biri olmaktadır. Bu sistemde Binance Smart Chain destekli olan cüzdanlara destek verilmektedir. Bu sistemde satın almanın en kolay yolu geleneksel olan kripto para borsalarını kullanılmaktadır. PancakeSwap satın almak isteyenler adına en kolay ve basit olan yöntem kripto para borsalarını kullanmaktadır. KuCoin, Gate.io, Biance gibi borsalar istenildiğini kadar bu sistemden satın alınması mümkün olmaktadır. Bu borsaların dışında isteyen tüm kullanıcılar PancakeSwap protokolü bakımında daBSC uyumlu para birimlerinin istendiği gibi cake tokene dönüştürülmesi mümkün olmaktadır.

PancakeSwap (CAKE) Gönderme

PancakeSwap (CAKE) gönderme pek çok kullanıcının merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bu işlemler için ilk olarak uygulamanın gönderilmesi için gereken adresi hesaba eklenmesi gerekir. Yeni bir CAKE Adresi Ekle seçeneğine tıklanması gerekir. Açılan ekran üzerinde yer alan hesap adı bölümüne istediğiniz bilgiler yazılabilir ve CAKE adresi olan yerine para göndermek istenen adresi girilmesi gerekir. Daha sonra hesap ekle kısmına basılarak hesaba kaydedilmesi gerekmektedir. Ne kadar PancakeSwap çekmek istenirse işlemleri takip ederek gönderme işlemleri yapılmaktadır. Göndermek istediğiniz CAKE adresini seçmeli ve PancakeSwap çek kısmında basılmalıdır. Bu sistemin kısmını bastığınız zaman 2FA şifresi sorulacaktır. Şifre girildikten sonra işlemi onaylamak gerekiyor.

PancakeSwap (CAKE) Cüzdanı

PancakeSwap (CAKE) cüzdanı sahip olunan uygulama değerini depolayan bir cüzdan olmamaktadır. Sahip olunan PancakeSwap (CAKE) değerlerini kullanabilmek adına özel ve genel anahtarı içinde barındıran yazılımlardır. Bu sistemin cüzdanları PancakeSwap bakiyelerin blok zinciri sistemi ile değer uygulamanın cüzdanlarına transfer edebilmenizi sağlamaktadır. Her PAncakeSwap cüzdanın başkaları tarafından görülmekte ve cüzdana uygulamanın göndermelerini almaktadır.

PancakeSwap (CAKE) Nasıl Coin Alınır?

PancakeSwap (CAKE) nasıl coin alınır? Günümüzde çok fazla talep gören kripto para piyasasında bu sistem içinde çok fazla merak konusu olmaktadır. İşte coin alma işlemleri;

  • Cake coin, Binance, PancakeSwap, Kucoin gibi pek çok coini listeleyen borsalarda işlemler kapsamında olmaktadır. Bundan dolayı bu borsalar içinden tercih edilmektedir.
  • Borsaya girildikten sonra hesap açılışı yapılmakta ve daha sonra gelecek kimlik doğrulama aşamalarının bütünü tamamlanmalıdır.
  • KYC adımları tamamlanarak hesapla CAKE coin almak için borsadan para yatır alanına girilmeli ve hesaba para gönderilir.
  • Gerekli bakiyeye sahip olan hesap ile alım işlemini yapmak adına CAKE coin paritesinin bulunduğu işlem sayfasına giriş yapılır.
  • Emir onayı sonrasında hesaba bağlı sanal cüzdana yansımakta olan CAKE Coin miktarı bu platformda saklanabilir ya da güvenilir saklama kuralları adına coinler çevrimdışı cüzdana transfer edilmektedir.

PancakeSwap (CAKE) Fiyat Hesaplama

PancakeSwap (CAKE) fiyat hesaplama kripto para piyasasında çok fazla takip edilmektedir. PancakeSwap para birimin kısaltması CAKE olmaktadır. 1 PancakeSwap fiyatı güncellemeler ile değişmektedir.

CAKE Kaç Dolar?

pancakeswap-token
pancakeswap-token

PancakeSwap (CAKE)

Price
$ 4.21

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu