MEXC Kickstarter İncelemesi

MEXC Nedir?

MEXC, 2018 yılında Seyşeller’de kurulmuş olan bir kripto para borsasıdır. Haftalık 1.2 milyon ziyaretçi sayısı ve günlük 700+ milyon dolar işlem hacmi ile en iyi kripto borsaları arasında yer almaktadır. Bu borsa daha çok alt coinleri (güncel alt coin miktarı 850 adet) ile göz önüne çıkmaktadır. Çeşitli platformlarda ön satışları yapılan bir çok coinin listelenmesi bu borsada yapılır. Bu sayede daha yeni çıkmış olan alt coin veya tokenları ilk aşamalarında satın alıp HODL yaparak güzel gelirler elde edebilirsiniz.

MEXC Kickstarter Nedir?

Kickstarter, MEXC proje ekibi tarafından başlatılan ve yatırımcıların proje öncesinde belirlenmiş bir hedefe ulaşmak için oy kullanarak tokenlarını stake edebilecekleri bir listeleme işlemidir. Oylama sonrası stake ettiğiniz MX token miktarına orantılı bir şekilde projeye ait kripto para hesabınıza eklenir.

Stake işlemi sonrası cüzdanınızdaki MX tokenlar dondurulmuş olarak görülür ve stake bittikten yaklaşık bir saat sonra MX tokenlar kullanılabilire geri döner. Haftalık yaklaşık 10’a yakın kickstarter oylamasına katılabilirsiniz.

Örneğin son olarak cüzdanımda bulunan 140 adet MX token’ı CLY coin oylamasında stakeleyerek yaklaşık 6$ kazandım.

Oylamada herhangi bir kaybınız olmuyor. 140 MX token stakelediğinizde oylama sonrası 140 MX token olarak iade ediliyor.

MEXC Kickstarter Oylama İncelemesi

Bu borsa bünyesinde bulunan “Kickstarter” bölümünde daha önce ön satışı yapılmış olan coinlerin borsa listelenmesine girmesi için kullanıcılara oylama imkanı sunar. Bu oylamada “Hedeflenen Katılım Oranı” bulunur. Eğer hedeflenen katılım oranı aşılırsa coin borsada listelenmeye hak kazanır, hedefe ulaşılamazsa listelenme durumu iptal edilir. Kullanıcılar bu oylamaya borsanın kendi coini olan MX Token ile katılabilirler. Finans>Kickstarter bölümünde yer alan bu oylamaya katılabilmek için en az 10 MX Token almanız ve oy kullanırken bu tokenlarla işlem yapmanız gerekmektedir.

Genellikle en az 10 en fazla 500 MX Token kullanarak oy verilebilen bu işlemde oylama için belirli süre verilir. Bu süre içerisinde oy kullanan kullanıcıların verdikleri MX Token miktarı kilitlenmiş olur. Süre bitiminde MX Tokenların kilidi açılır ve kullanıcılardan herhangi bir ücret alınmaz. Kullanılan oy miktarı ve verilecek olan coin miktarıyla hesaplanmış olan oranla oylama süreci sona erdikten sonra coinler katılım sağlayan kullanıcılara dağıtılır.

MEXC kickstarter oylaması nedir?

MX Token Kaç Dolar?

MEXC borsasının kripto parası olan MX Token’ın anlık fiyatı aşağıdaki gibidir;

mx-token
mx-token

MX Token (MX)

Price
$ 1.67

MEXC %30 Komisyon İndirimli Referans Kodu

MEXC borsasına kayıt olurken referans kodu kullanan kullanıcılar yapacakları her alım ve satım işleminde %50’ye varan komisyon indirimi kazanabilir. Bu indirimin %10’u referans kodu ile, %20-%30-%40’ı ise hesapta bulundurulan MX Token sayısında göre belirlenir. 10.000’den az MX Token bulunduran kullanıcılar %10 referans kodu+%20 komisyon indirimi (toplamda %30), 10.000-100.000 MX Token bulunduran kullanıcılar %10 referans kodu+%30 komisyon indirimi (toplamda %40), 100.000’den fazla MX Token bulunduran kullanıcılar da %10 referans kodu+%40 komisyon indirimi (toplamda %50) kazanmış olur.

%30 komisyon indiriminden faydalanmak isteyen yatırımcılar için;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu