Matic Coin İncelemesi

Matic Coin Nedir? 

MATIC adıyla piyasaya çıkan kripto paranın günümüzdeki adı Polygon’dur. Ekim 2017 yılında piyasaya çıkmıştır. İki deneyimli blok zincir geliştiricisi, iş danışmanı olan Jaynti Kanani, Sandeep Nailwal, Anurag Arjun tarafından ortaklaşa kurulmuştur. Tam yığın geliştirici, blok zinciri mühendisi olan Jaynti şuan Polygon’da CEO olarak çalışıyor. Kurucularından Anurag Arjun programlama yapmayıp ürün yöneticisidir. Polygon operasyon sorumlusu Sandeep Nailwal blok zinciri programcısı aynı zamanda geliştiricisidir. Welpsun Group’un baş teknik sorumlusu olarak görev almıştır.

Polygon ekibi 2019 yılında ağa taşınmadan önce Ethereum sistemine katkı sağlamıştır. Ekip Plasma MVP, WalletConnect, Dagger olay bildirim motorunu Ethereum’da uygulamak için çalışmıştır.

Projeyle blok zincirlerinde ölçeklenebilirlik sorunlarının çözülmesi, kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimsenmesinin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Matic Coin Hakkında

Binance launchpad ile hayata geçirilen kripto para projesi blok zincir projelerinde büyük sorunlara neden olan ölçeklenebilirlik konusunda çözümler geliştirmektedir. İşlem süreleri bu sayede düşmüştür.  Ethereum yan zincirlerle proof of stake algoritmasını entegre etmeyi başarmıştır

 • Web site: matic.network
 • Twitter Adresi: @maticnetwork @0xPolygon
 • En yüksek değeri: 7,80( 30 Nisan 2021 günü en yüksek değerini görmüştür)
 • Piyasa değeri: 34,597,490,015.12
 • Market Sıralaması: 39
 • Toplam Arzı: 10.000.000.000 MATIC
 • Dolaşımdaki Arzı: 5,188,388,130 MATIC

Matic Coin Özellikleri

Yeni adıyla Polygon önceki adıyla Matic coin Ethereum alt yapısının gelişmesi ve ölçeklendirme için ilk iyi yapılandırılan, kullanımı kolay platformdur diyebiliriz. Temel bileşenleri çok sayıda uygulama türü oluşturmayı destekleyen modülerden oluşup, esnek çerçevededir.

Polygon kullanarak iyimser toparlama zinciri, ZK toplama zinciri, bağımsız zincirler, geliştiricilerin ihtiyaç duyduğu çeşitli infra oluşturabilirler.

Matic Coin Fiyatı Ne Kadar Artar?

İlk Binance IEO projelerinde gösterilen IEO satış sonrasında zirve değerlere ulaşmıştır. Polygon coin yorumlarına baktığımızda Binance borsası kripto pazarının çoğunluğunu kontrol etmesi sebebiyle her zaman faydalıdır diyebiliriz.

Piyasaya sürüldüğü zamandan bu yana yoğun ilgi gören Matic değerlenmiştir. En popüler para piyasalarında alım-satım işlemleri yapılabilen Polygon gelecekte artış gösterebilir.

Matic Network Coin Yorumu

Coinmarketcapte 39. sırada olan Matic Network (Polygon) sistemleri güvence altına alarak zamanla daha önemli rol oynayacağa benziyor. Matic coin yorumcuları yönetişimi giderek artan Polygon’un Coinbase ve Binance tarafından desteklenmesi sebebiyle giderek değerleneceğini belirtiyor.

Matic Network Madenciliği Nasıl Yapılır?

MATIC madenciliği olmayan bir kripto para birimidir. Tüm Matic Network miktarı vakıf tarafından üretilir. Toplamda 10.000.000.000 adet üretilecek olan MATIC adeti piyasalarda 2,758,503,686’dır. Belli aralıklarla piyasada MATIC arzı yapılır. 2021 yılı başında token sayısının çoğunluğu açılmış olup ilerleyen zamanlarda toplam arzın dolaşıma katılması beklenmektedir.

Matic Network Nasıl Kullanılır? 

Matic satın almak, kullanmak için sanal cüzdan gerekir. Bu cüzdanların adresi sayesinde alışveriş, para takası yapılabilir. Polygon Coin nedir nasıl kullanılır sorusuna Matic transfer işlemleri asimetrik şifrelemeyle imzalanarak gönderilebilir cevabını verebiliriz. İşlemler ağda duyurulur. Bu şekilde yeni blok zincirlerine dahil olurlar. MATIC bakiyenizin birden çok kez harcanmasının önüne geçilir.

Matic nakit olarak kullanılmak istendiğinde borsadan satışı yapılabilir. Aynı şekilde Matic Network bakiyesi borsa üzerinden satılarak karşılık gelen para havale ya da EFT’yle kişilere gönderilebilir.

Matic Coin Ekosistemi

Platform ana zincirde merkezi olmayan plazma operatör sistemine sahiptir. Matic coin geleceği ağ geliştiricileri temel Matic üzerinde daha çok işlem desteklemek için yeni yatay yan zincirlerin kolay şekilde eklenmesini vaat ediyor. Ağ sadece ödeme sistemlerine değil, merkezi olmayan DEFI borsalarına, oyun ağlarına yardımcı olacaktır.

Matic Coin Nereden Alabilirim?

Hızlı artışı ile dikkat çeken Matic Network CoinMarketCap piyasasında 40. Sırada olup toplam 106 borsada satışa sunulur. Bu borsalar şöyle sıralanabilir:

 • Bitexen(yerli)
 • Binance(global)
 • Huobi Global(global)
 • Coinbase Pro(global)
 • Uniswap(V2) (global)
 • FTX(global)
 • Gemini(global)
 • Gate i.o(global)
 • Bittrex (global)

Matic Coin Nerede Saklayabilirim?

Büyük miktarda kripto paralarınızı borsalarda değil de soğuk cüzdanlarda saklamak isterseniz sizin için belli seçenekler mevcuttur. Matic cüzdanınıza ait gene ve özel anahtarlar bilgisayar hafızasına kayıtlıdır. Matic gönderimleri ve alımları bilgisayar cüzdanlarıyla yapılabilir. İnternete kapalı Matic cüzdanları olası tehlikelerden korur. Gerekli güvenlik önlemlerini aldıktan sonra Ledger, Trust Wallet, Metamask gibi cüzdanlarda saklayabilirsiniz.

Sonuç

Matic Network tüccarlar için platformların bağlı kullanıcıların işlem geçmişleriyle değerlendirme yapmasını sağlayacaktır. Tüccarların yeterli paraya sahip olmayan kullanıcılara borç token vermesiyle değeri artabilir. Matic coin haberlerinin git gide arttığı günümüzde bir hafta içinde en çok değerlenen altcoinler arasında olduğunu gözleniyor. Toplam MATIC 10 milyarla sınırlı olup 2021 yılında yarısı açılan tokenlerin önümüzdeki yıllarda hepsinin açılması hedefleniyor.

Bir başka NFT projesi olan enjin coin incelemesi başlıklı içerikten ilginizi çekebilecek ENJ’yi inceleyebilirsiniz.

Görsellerinizde kullanmak üzere aşağıya matic coin transparan görselinin png formatını bırakıyoruz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu