OVR Nedir? OVR Token Nereden Alınır?

OVR Nedir?

OVR projesi gerçek dünya ile sanal dünyayı bir metaverse evreninde birleştiren Etheruem blok zincirine dayalı AR ve VR deneyimleri sunan bir platformdur. OVR Land sahibi olan kullanıcılar elindeki arazilerde istedikleri herhangi birşeyi (oyun, canlı etkinlikler, avatarlar, turizm merkezleri ve veya sanal alışveriş alanları gibi) inşa edebilir. Dünya üzerinde bulunan toplamda 1.6 trilyon altıgene bölünmüş olan arazileri OVR Token ile satın alarak sizde araziniz üzerine istediğiniz bir şeyi inşa edebilirsiniz. OVR projesi Polygon, Chainlik, Unity başta olmak üzere bir çok proje ile de ortaklığa sahiptir.

OVR piyasaya çıktıktan sonra 6 aylık dönüm noktasını kutlamak için Mayıs ayında 1 milyonluk token yakımı yapmıştır. Bu süreçten sonra Kasım ayından itibaren yakım işlemlerini düzenli hale getirdiklerini açıkladılar. OVR Land satışlarından elde edilen OVR Token gelirlerinin %50’si yakılacak, bu oranın %40’ı doğrudan token yakma için kullanılırken %10’luk kısmı ise OVR Land satışlarına teşvik amacıyla elinde Land bulunduran kullanıcılara dağıtılacak şekilde ayarlanmıştır.

OVR Landları OVR platformu üzerinden OVR Token ile açık artırmalara katılarak satın alabilir, elinizdeki arazileri kiralayabilir ya da içerik oluştururak almış olduğunuz arazi üzerinden para kazanabilirsiniz.

Ayrıca OVR mobil uygulamasını indirip kayıt olarak hazine avı kısmından pokemon go oyununa benzer bir şekilde avlanma yaparak OVR Token ve NFT‘ler kazanabilirsiniz. OVR token nasıl avlanır? işlemi için ilgili bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

OVR Token Nereden Alınır?

Toplam arzı 95.000.000 olan OVR Token’ın dolaşımdaki arz adedi henüz 17.000.000 civarındandır. OVR Token’ı Gate.io, MEXC borsası veya Uniswap üzerinden satın alabilirsiniz.

Uniswap üzerinde satın almak istediğiniz takdirde Ethereum ağı üzerinden alacağınız için yüksek komisyon ücreti ödemek zorunda kalırsınız. Fakat Gate.io ve MEXC borsasında aldığınız takdirde borsaların kendi komisyon oranları üzerinden (%0.1-%0.2 arası) alım yapabilirsiniz. Bu borsalara komisyon indirimi ile kayıt olmak isteyen kullanıcılar aşağıdaki linkler üzerinden hesap oluşturabilirler.

  • Gate.io borsasında en yüksek oran olan %30 komisyon indirimi ile hesap açmak için: https://www.gate.io/signup/8317096 linki kullanabilir veya mobil uygulama üzerinden kayıt olurken Yönlendirme ID’si kısmına 8317096 referans kodunu yazabilirsiniz.
  • MEXC borsasında en yüksek oran olan %30 komisyon indirimi ile hesap açmak için: https://m.mexc.com/auth/signup?inviteCode=1Huf1 linkini kullanabilir veya mobil uygulama üzerinden kayıt olurken Davet Kodu bölümüne 1Huf1 referans kodunu yazabilirsiniz.

OVR Token Kaç Dolar?

OVR token’ın anlık fiyatı aşağıdaki gibidir;

ovr
ovr

Ovr (OVR)

Price
$ 1.05

MEXC ve Gate.io’ya Nasıl Para Yatırılır?

Genellikle Türk kullanıcılar Binance TR gibi borsalarda işlem yaptığı için yukarda bahşetmiş olduğumuz borsalardan nasıl alım satım yapacaklarını bilemeyebilir. Bu yüzden bu borsalara nasıl para gönderilir ve nasıl OVR Token alınır kısaca açıklayalalım.

MEXC borsası için;

  1. Binance TR hesabınıza girerek almak istediğiniz OVR Token miktarının dolar karşılıgı kadar USDT alımı yapıyoruz.
  2. MEXC borsasında hesabınızı açıp güvenlik adımları ve KYC Doğrulamasını gerçekleştirdikten sonra Cüzdan>Yatır bölümünde Token bilgileri kısmına USDT, Mevcut para yatırma ağları kısmına TRC-20 ağını seçerek cüzdan adresi oluşuturup kopyalıyoruz.
  3. Binance TR hesabınıza geçerek Cüzdan>Çekme>Kripto bölümünde Coin kısmına USDT, kısmına TRC-20 seçerek Adres kısmına MEXC üzerinde kopyalamış olduğunuz cüzdan adresinizi yapıştırırak gönder butonuna basıyoruz. Göndermiş olduğunuz USDT yaklaşık 5 dakika içersinde MEXC borsasına ulaşıyor.
  4. Ardından MEXC borsasında Al-Sat>Spot Alım Satım bölümünde sağ tarafta yer alan Arama kısmına OVR yazarak OVR/USDT işlem çiftini seçerek alım veya satım yapabilirsiniz.

Gate.io borsası için;

  1. Binance TR hesabınıza girerek almak istediğiniz OVR Token miktarının dolar karşılıgı kadar USDT alımı yapıyoruz.
  2. Gate.io borsasında hesabınızı açıp güvenlik adımları ve KYC Doğrulamasını gerçekleştirdikten sonra Cüzdan>Yatır bölümünde Coin kısmına USDT, Chain kısmına TRC-20 ağını seçerek cüzdan adresi oluşuturup kopyalıyoruz.
  3. Binance TR hesabınıza geçerek Cüzdan>Çekme>Kripto bölümünde Coin kısmına USDT, kısmına TRC-20 seçerek Adres kısmına Gate.io üzerinde kopyalamış olduğunuz cüzdan adresinizi yapıştırırak gönder butonuna basıyoruz. Göndermiş olduğunuz USDT yaklaşık 5 dakika içersinde Gate.io borsasına ulaşıyor.
  4. Ardından Gate.io borsasında Al-Sat>Spot Trading bölümünde sol tarafta yer alan Arama kısmına OVR yazarak OVR_USDT işlem çiftini seçerek alım veya satım yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu