Aave Coin İncelemesi

Aave Coin Nedir?

2017 yılında Ethereum blockchain ağının temeli oluşturan açık kaynaklı bir DeFi projesidir. İlk çıktığında ETHLend ismiyle piyasaya sürülmüştür. 2018 yılında ayı sezonuna girildiği için insanların ilgi oranı düşmüştür. Bu yüzden üreticiler 2018 yılı ve 2019 yılında ürünü revize etmiş ve 2020 yılında ismini Aave koyup tekrardan borsaya sürmüştür. Aave’de kullanıcılar sabit veya altcoinlerden birçok değişik dijital parayı borç alıp verebilir. Aave sistemi algoritmik bir piyasadır. Bunun anlamı şudur borç alan veya veren kişiler bireysel olarak sistem üzerinden eşleşmiyor. Bu eşleşmeler yerine kredilerin kullanıldığı bir havuz mevcuttur. Kredilere uygulanan faiz oranı ise kullanım oranına bağlı olarak değişir.

Aave Coin Özellikleri

Aave coin gittikçe kalabalıklaşmaya başlayan bir piyasada rakipleriyle karşılaştırıldığı satış olarak benzersiz noktalara sahiptir.

  • DeFi kullanıcılarının flaş kredi alabileceği bir yer olarak ün salmıştır.
  • Temel olarak flaş krediler, kullanıcıların hiçbir teminat ödemeden yüklü miktarda kripto parayı borç almasına ve yine aynı işlem içinde aldığı krediyi geri ödemesine imkan tanır.
  • Aave’nin diğer bir özelliği ise borç alan kişilerin sabit veya değişken faiz oranları arasında nasıl geçiş yapabileceğini seçmesidir.
  • Sabit oranlar piyasadaki dalgalanma dönemlerinde maliyet konusunda az da olsa kesinlik sağlayabiliyor fakat borçlu kişilerin, borç fiyatlarının yakın zamanda düşeceği göz önüne alındığında değişken oranlar kulağa daha kullanışlı olarak gelebilmektedir.

Aave Coin Anlık Fiyatı

aave
aave

Aave (AAVE)

Price
$ 113.13

Aave’nin Karşılaştığı Zorluklar

Aave’nin karşılaştığı en büyük zorluk verilen tüm kredilerin aşırı teminatlandırılmış olmasıdır. Bu daha anlaşılır şu şekilde anlatabiliriz. Bankalardan kredi aldığınızı düşünün. Geleneksel finans sistemlerinde sizin kredi notunuza ve aldığınız borcu faizi dahil ödeyip ödemeyeceğinize bakarlar. Aave sisteminin prosedüründe bu yoktur. Burada işleyen sistem kullanıcının talep ettiğinden daha fazla bir değerde kripto para kredisi alabileceğidir. Bu durumda Aave’nin sermaye açısından verimsiz olduğunun göstergesidir. Aave’den kredi almak istiyorsanız ilk önce yüksek meblağda bir kredi ortaya koymanız gerekir. Bu da kredi almak isteyen küçük kullanıcılar için zorluk demektir. Sistemin bu noktadaki amacı kredi veren kişileri korumak olsa da sistemden alınabilecek toplam borcun yüksek miktarını da sınırlandırmış olur.

Aave Alınabilecek Borsalar Nelerdir?

Aave ile işlem yapan yerli borsada sadece Paribu vardır. Bunun dışında yabancı borsalar şu şekildedir:

  • Binance
  • OKEx
  • Huobi Global
  • FTX
  • CoinDCX

Aave İçin Nereden Cüzdan Alabilirim?

Aave kendi sisteminden indirilebilen kendisine özel yazılımlı cüzdan üretmiştir. Böylelikle Aave’yi bilgisayarınızda saklayabilirsiniz. Maksimum düzeyde bir güvenlik sağlamak isterseniz de Trezor cüzdanı ya da Ledger Nano X gibi tam donanımlı cüzdan kullanabilirsiniz. Eğer donanım cüzdanı da satın almak istemiyorsanız, Jaxx veyahut Atomic Wallet gibi mobil cüzdanları tercih edebilirsiniz. Ek güvenlik olsun aynı zamanda birden fazla kripto parayının da depolamasını yapsın derseniz de Coinomi tabi size göre.

Aave’nin Geleceği?

Aave tokenleri karlı bir gelecek sunabilecek iyi bir yatırımdır. Aave değerlerini 3 ayda %173 oranında arttırmıştır. Bu da ileri ki dönem için baya artı yönde bir özelliktir. Diğer bir yandan DeFi sektörü içerisinde de en umut verici proje yine Aave coindir. Bu noktada Aave’yi cazip kılan özellik faiz oranı değişikliğidir. Aave ayrıca borsaya yeni başlayanlar için kazançlı faiz oranları ile iyi teşvikler sunmaktadır. Kripto para dünyasında borçlanmaya olan ilginin artacağını düşünürsek Aave orantılı bir yükselmeden ziyade orantısız bir şekilde piyasada yükselecek gibi durmaktadır.

2021 altcoin önerileri başlıklı içeriğimiz ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu