Binance’den Banka Hesabınıza En Az Komisyonla Para Çekme

Binance hesabınızdan bankanıza en az transfer ücreti ve en hızlı şekilde para çekme işlemi nasıl yapılır? Detaylar içerikte

Merkez Bankası’nın, 16.04.2021 tarihinde Resmî Gazete’de yayınladığı “Kripto Paraların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik” başlığının 3. ve 4. maddelerinde aşağıdaki ibareler yer almaktadır;

Kripto varlıkların ödemelerde doğrudan veya dolaylı şekilde kullanılmasına yönelik hizmet sunulamaz.

Ödeme ve elektronik para kuruluşları, kripto varlıklara ilişkin alım satım, saklama, transfer veya ihraç hizmeti sunan platformlara veya bu platformlardan yapılacak fon aktarımlarına aracılık edemez.

30 Nisan 2021 tarihinde yürürlüğe girecek olan bu yönetmelikle birlikte Papara ve İninal gibi elektronik para hizmeti sunan aracı kurumlar ile kripto para alımı yapılamayacak.

Ancak banka kartınızla her zaman Binance TR, Paribu, BtcTürk, Bitlo, Bitci gibi yerli kripto para borsalarına para aktarımı yapabilirsiniz.

Binance’den Banka Hesabınıza En Az Masrafla Para Çekme Nasıl Yapılır?

Bu içerikte Binance’den bankaya para çekme işlemini en az komisyonla nasıl yapabileceğinizi maddeler halinde anlatacağım.

 1. Binance TR (trbinance.com) üyeliği açıp doğrulama işlemi yapmanız gerekmektedir. Eğer Binance TR üyeliğiniz varsa işlemlere diğer adımdan devam edeceğiz.
 2. Binance TR mobil uygulamasına giriş yaptıktan cüzdanım > yatırma yolunu izleyin. Karşınıza çıkan ekranda üst kısımda “aradığınız para birimini girin” alanına USDT araması yapın.
 3. USDT seçimi yaptıktan sonra ağ seçin kısmından mutlaka TRC20 ağını seçin ve alt kısımda bulunan USDT Yatırma Adresini kopyalayın.
 4. Binance global uygulamasına giriş yaptıktan sonra cüzdanım > çekme yolunu izleyin. Ekranın üst kısmında bulunan arama alanına USDT yazın ve USDT’ye tıklayın.
 5. Adres kısmına daha önce Binance TR uygulamasında kopyalamış olduğumuz adresi yapıştırın. Ağ seç kısmından TRC20 ağını seçin ve tutar kısmına göndermek istediğiniz USDT miktarını girin.
 6. Gördüğünüz gibi 1 USDT işlem ücreti çıkacak.
 7. Binance hesabından en az 10 USDT gönderim yapılmaktadır. İster 10$; isterse 10.000$ çekin Binance sizden 1 USDT yani 1$ işlem ücreti kesecektir.
 8. Sayfanın sağ alt kısmından Çekme butonuna tıklayın ve e-posta adresinize gelen 6 haneli kodu girin. Karşınıza çıkan ekrandan ONAYLA butonuna tıkladıktan birkaç dakika sonra Binance’ten gönderdiğiniz USDT’ler Binance TR hesabınıza gelecektir.
 9. Binance TR hesabınıza USDT geldikten sonra USDT’yi Türk Lirasına çevirmemiz gerekiyor.
 10. Binance TR uygulamasına giriş yapın ve piyasa sekmesinden USDT/TRY işlem çiftine ardından da sat butonuna tıklayın.
 11. Sağ sütunda bulunan Miktar (USDT) yazan yere Türk Lirasına çevirmek istediğiniz USDT miktarını girin. Eğer tüm paranızı TL’ye çevirmek istiyorsanız miktar imlecini %100’e kaydırın. 
 12. Sat (USDT) “kırmızı” butona tıkladıktan sonra satış işlemi gerçekleşecektir. Satış işleminin hemen gerçekleşmesini istiyorsanız fiyat kısmına sol alt sütunda yer alan yeşil fiyatların en üstündeki fiyatı yazabilirsiniz.
 13. USDT sat işlemini yaparken emir kısmında “Limit Emri” yazmalı. Bu alanda “Piyasa Emri” yazarsa USDT’leri daha düşük fiyattan bozdurursunuz.
 14. USDT’leri Türk Lirasına çevirdikten sonra Binance TR uygulamasından cüzdanım > çekme > Türk lirası yolunu izleyin. Karşınıza çıkan ekranda para birimi listesindeki TRY’ye tıklayın.
 15. Burada çekmek istediğiniz miktarı ve IBAN numaranızı girerek onayla butonuna tıklayın.
Binance TR’den banka hesabınıza para çekimlerinde komisyon ücreti almamaktadır. Ancak Paribu, BtcTürk, Thodex gibi yerli kripto para borsaları 3 TL banka çekim ücreti almaktadır.

Binance TR’den bankanıza para çekerken dikkat etmeniz gerekenler

 • Sadece kendinize ait banka hesabınızı kullanmanız gerekmektedir. Banka hesabı size ait değilse transfer işlemi gerçekleşmez.
 • Transfer yapılacak banka hesabı Türk Lirası hesabı olmalıdır. Dolar ve Euro hesaplarına ait IBAN adresi yazmayın.
 • Ziraat Bankası ve Vakıfbank’tan 7 gün 24 saat para yatırma çekme işlemi yapabilirsiniz. Diğer bankaları kullanıyorsanız banka çalışma saatleri içinde çekme işlemi yapabilirsiniz.
 • Örneğin cumartesi günü İş Bankası hesabınıza para çekimi işlemi yaparsanız çektiğiniz para pazartesi günü mesai saati başlangıcında geçer.

Binance komisyon oranları başlıklı içeriğimiz ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu