Göztepe Fan Token Nedir? Nasıl Alabilirim?

Taraftar token‘lar, Socios platformunun kulüpler ile taraftarlar arasındaki etkileşimi artırmak ve kulüplere maddi kazanç sağlama amacı taşıyan kripto paralardır.

Socios üzerinden çıkacak olan Fan Token’lar öncelikle kulüp ve platformun ortak belirlediği bir fiyat üzerinden arz olurlar. Taraftar Token Arzı (FTO) olarak belli günde özel fiyatla alım imkanına sahip olursunuz.

Dilerseniz Kripto Maymunu Youtube kanalından da Göztepe Taraftar Token nasıl alınır? konulu videoyu izleyerek de işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

YouTube video

Fan Token Arzı (FTO) Nedir?

Fan Token Arzı kısa haliyle FTO, taraftar token’larının sınırlı bir süreyle ilk kez piyasaya arz edildiği dönemin adıdır. Socios üzerinden arz edilen her taraftar token için yalnızca bir defa FTO gerçekleşir. Arz dönemi boyunca taraftar token’lar sabit fiyatla satılır.

Göztepe Fan Token Bilgileri

Göztepe 2021 yılı mart ayında Socios ile anlaşma yaparak fan token çıkarılacağını duyurmuştu. O gün geldi çattı ve 27 Nisan 2021 tarihinde saat 14.00’ten itibaren Göztepe Taraftar Token arzı başlayacak.

FTO Arz Miktarı: 400.000 $GOZ
Göztepe Fan Token Arz Fiyatı: 10 TL
Göztepe Fan Token Kaç CHZ: 2,41 $CHZ, (1 Euro)
Göztepe Fan Token Toplam Arz Miktarı:
7.000.000 $GOZ

Göztepe Fan Token Fiyatı Ne Kadar?

FTO, yani arz sürecinde Göztepe Taraftar Token fiyatı 10 TL olacak. Arz süresi sona erdiğinde fiyatı da güncellenecektir.

Göztepe Fan Token Arz Fiyatı Pahalı mı?

Socios üzerinden 2020 yılında Galatasaray 10 TL ve Trabzonspor 8 TL’den satışa sunulmuştu. Ancak o dönemde CHZ’nin değeri 0.02$ civarındaydı.

Göztepe Fan Token fiyatının önceki taraftar token arzlarına göre değerlendirmek yanlış olur. Çünkü #chz’nin değeri yaklaşık 6 aylık süreçte 45 kat arttı. 2021 nisan ayında bir değerlendirme yaparsak 10 TL olan Göztepe Fan Token arz fiyatının normal düzeyde olduğunu söyleyebiliriz.

Göztepe Fan Token Fiyatı Artar mı?

Fan Token’ların değerini belirleyen bazı kriterler mevcut.

 • Göztepe’nin başarılı olması,
 • Göztepe’nin önemli maçlarda galip gelmesi,
 • Göztepe’nin gelecek sezon için nokta atışı transferler yapması,
 • Göztepe Fan Token’ın Paribu, Binance gibi borsalarda satışa sunulacağının açıklanması,
 • Chiliz’in (chz) değerinin artması

gibi gelişmeler Göztepe Fan Token’ın fiyatını artırmaktadır.

Göztepe taraftarı olarak Göztepe Taraftar Token arzına katılacağım. Ayrıca arz sonrası da hem yatırım hem de takıma destek olmak amacıyla taraftar token alımlarına devam edeceğim.

Nasıl Göztepe Fan Token Alabilirim?

Socios uygulamasını indirip kayıt işlemlerini gerçekleştirdikten sonra;

 1. Ana sayfa üzerinden “CHZ yükle” butonuna tıklayın.
 2. Kredi kartı veya banka kartınızla CHZ satın almak için adımları takip edin.
 3. Kredi kartı ile para yatırdıktan sonra “Token Arzları” bağlantısına tıklayın (Token arz süresi sona erdiyse “Token takas” bağlantısına tıklayarak CHZ’lerinizi Göztepe Token ile takas edebilirsiniz.)
 4. Alım yaptıktan sonra “Cüzdanım” sekmesinden almış olduğunuz taraftar token’ları görebilirsiniz.

Socios Para Yatırmada Komisyon Alıyor mu?

Socios, kredi kartı veya banka kartıyla para yükleme işlemlerinden %4,5 komisyon almaktadır. Örneğin 100 Göztepe Token alacaksanız 1.000 TL fan token + 45 TL de komisyon ödemesi yapmanız gerekmektedir.

Binance Üzerinden Göztepe Fan Token İşlemi Nasıl Yapabilirim?

Binance’te kripto para yatımınız varsa komisyon ödemeden Göztepe Fan Token alabilirsiniz. Binance üzerinden Socios’a para gönderip komisyonsuz bir şekilde Göztepe Fan Token alabilmeniz için şu yolu izleyin;

 1. Binance üzerinden Roma Fan Token (ASR) alın.
 2. Socios uygulaması üzerinden Cüzdan sekmesine tıklayın ve yatırmak istediğiniz taraftar token alanına gelip AS Roma (ASR)’yi seçin.
 3. Seçim yaptıktan sonra alt taraftar ASR token adresi çıkacak bu adresi kopyalayın.
 4. Binance uygulamasına giriş yapın ve minumun 5 adet Roma token alın.
 5. Cüzdanınızdaki Roma Token’ın üzerine tıklayıp ÇEKME butonuna tıklayın ve karşınıza çıkan ekranda socios uygulamasında kopyalamış olduğumuz adresi yapıştırın.
 6. Ağ adresi olarak Chiliz Chain (CHZ)’ye tıklayın. Binance bu işlemden komisyon ücreti almayacaktır.
 7. Sayfanın alt kısmından ÇEKME butonuna tıklayın ve onaylayın.
 8. Son adımda e-postanıza gelen 6 haneli kodu girin ve çekme işlemini tamamlayın. Birkaç dakika içinde Binance’teki ASR’ler Socios uygulamasına gidecektir.
 9. Socios uygulamasına girin ve ana sayfada üst kısımda bulunan “Token Takas” alanına tıklayın. Burada ASR’yi seçin ve “SAT” butonuna tıklayın.
 10. Takas yapacağınız ASR karşılığında kaç adet CHZ alacağınız görünecektir. SAT butonuna tıkladıktan sonra Roma Token’ınız CHZ’ye çevrilecektir.
 11. Ardından Socios uygulamasında ana sayfaya tekrar giriş yapın ve token arzları kısmından Göztepe’nin üzerine tıklayın. Kaç adet Göztepe Taraftar Token almak istediğinizi yazın ve $GOZ alım işlemini sonlandırın.

Göztepe Taraftar Token’ı Ne Zaman Satabilirim?

FTO, yani arz sürecinde almış olduğunuz taraftar token’lar Socios’un belirlediği süre boyunca kilitli kalır. Talep ne kadar fazla olursa kilit süreci de genellikle kısalır.

Ben 6 ay kadar bekleyeceğim. Çünkü 10 TL’den arz olunan Galatasaray Token 120 TL’yi, 8 TL’den arz olunan Trabzonspor Token ise 80 TL’yi gördü. Juventus, Roma, Barcelona, Atletico Madrid gibi birçok taraftar token bu süreçte 10 kattan fazla değerlendi.

Göztepe taraftar token’larınızı satmak için de “token takas” kısmından CHZ’ye dönüştürün ve ardından CHZ’lerinizi Binance’te bulunan ASR, ATM, JUV, ACM, BAR, PSG taraftar token’lardan birine tekrar dönüştürün.

Binance taraftar token yatırma adresini seçtikten sonra komisyon ücreti ödemeden taraftar token’larını Binance’e aktarabilirsiniz. (Bir üst maddede anlattıklarımın tam tersini yapacaksınız.)

Hangi Takımların Taraftar Token’ı Var?

Socios ve Chiliz anlaşması yapan bazı futbol kulüpleri şunlardır: Göztepe, Atletico Madrid, Galatasaray, Trabzonspor, İstanbul Başakşehir, Barcelona, Milan, Juventus, Roma, Manchester City, PSG, Young Boys, Fortuna Sittard, Legia Varşova…

Ek olarak farklı uygulama üzerinden Eskişehirspor, Ankaragücü takımlarının da taraftar token’ları bulunmaktadır.

Son söz olarak ALAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE GÖZTEPE

Binance üyelik konulu içeriğimiz ilginizi çekebilir.

Başa dön tuşu