Kripto Paralar İle Pasif Gelir Nasıl Kazanılır?

Pasif gelir akışları kişisel finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak sağlıklı bir yoldur.  Birçok yatırımcı ve birey, gelir akışlarını aktif olarak yönetmek zorunda kalmadan çoğaltmanın yollarını bulmuşlardır. Bunlar çevrimiçi kurs oluşturmak ve yayınlamaktan stoksuz e-ticaret firması yönetmeye kadar çeşitli yöntemler içerir.

Kripto alanındaki gelişmeler, bireylerin kripto para birimi ile pasif olarak kazanmalarını sağlayan yeni ekonomiyi harekete geçirdi.

Ticaret ve dijital para birimine yatırım yapmak, bireylerin pasif gelir elde etmesine yardımcı olur. Ama bunlar genellikle ek araştırma ve beceriler gerektirir. Ayrıca, kalıcı fiyat dalgalanmaları ve piyasa oynaklığı ile mutlaka garantili bir gelir kaynağı olmayabilir. En iyi yatırımcıların bile piyasadaki gerileme dönemlerinde zarar dönemleriyle karşılaşması muhtemeldir.

Bu nedenle, kripto varlıklarınızın karlılığını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacak alternatif yöntemler bulmak iyi bir fikir olabilir. Evet, bazen piyasa düşüş eğilimiyle karşı karşıyayken bile.

Burada, kripto para birimi ile kolayca pasif gelir elde etmenize yardımcı olacak bazı yollardan bahsediyoruz.

1. Varlıklarınızı Faiz Getiren Bir Hesaba Yatırın

Fonlarınızı kripto para birimine yatırmak, fiyatlar yükseldiğinde kazanmanıza yardımcı olur. Bunları faiz getiren hesaplara yatırmak ise kripto varlıklarınızdan daha fazla getiri elde etmenizi sağlar. Şu anda, birçok platform bu hizmeti yatırımcılara sunmaktadır. Çoğu, kripto varlıklarınızın verimliliğini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak başka özelliklerle donatılmıştır.

Bu platformlar yüksek faiz oranları sunuyor. Platformlar ayrıca, kullanıcıların kendi seçtikleri para biriminde kazanmalarına ve almalarına olanak tanıyan Tercih Edilen Faiz Ödemesi ve Token Swap gibi özelliklere de sahiptir.

Ek olarak, bu tür platformların bileşik faiz sunması muhtemeldir. Bu, ilk depozitodan daha büyük bir meblağ üzerinden hesaplanan faiz kazanacağınız anlamına gelir.

Bu, piyasa dalgalanmaları sırasında bile tutarlı getiri elde etmenin başlıca yöntemlerinden biridir. En iyi kısım? Aktif olarak yönetmenize bile gerek yok. Paranızı yatırın ve hazırsınız.

2. Bulut Madenciliği

Kripto para birimi ile pasif olarak kazanmanın başka bir yolu da bulut madenciliğidir. Madencilik, bir tür teknik uzmanlık ve fiziksel bir madencilik kurulumu gerektirse de, bulut madenciliği gerektirmez.

Terim için yeniyseniz, işte hızlı bir döküm.

Bulut madenciliği, üçüncü bir taraftan veya bir bulut madenciliği operatöründen gelen bilgi işlem gücünü kullanarak kripto para birimleri üretme sürecidir. Bunu yapmak için, sadece bir bulut madenciliği hizmet sağlayıcısına biraz para yatırmanız yeterli olacaktır. Karşılığında ise firma bu fonları fiziksel bir madencilik operasyonuna yatıracaktır.

Bazı ödüller kazanmaya başladığında, size destekledikleri kripto para biriminin bir kısmı verilmektedir. BeMine ve Shamining gibi aralarından seçim yapabileceğiniz bir sürü bulut madencisi de var. Hatta bazılarının rüzgar ve güneş enerjisi santrallerinden gelen yeşil enerjiyi kullanan madencilik çiftlikleri bile var.

Prosedür basit olduğundan ve fazla teknik uzmanlık veya zaman gerektirmediğinden, olağan madencilik sürecine kıyasla çok daha kolaydır. Hem de sorunsuz bir seçenektir.

3. Temettü Veren Para Birimlerine Sahip Olmak

Cryptocurrency ile pasif gelir elde etmenin en kolay ve sorunsuz yollarından biri, temettü ödeyen jetonları satın almak ve tutmaktır. Ancak, tüm dijital para birimlerinin temettü ödemediğini bilmelisiniz. Satın almadan önce de her zaman kendi araştırmanızı yapmanız gerektiğini unutmamak önemlidir.

Halen, bu tür temettü ödeyen dijital belirteçlerin çoğu borsalar tarafından verilmektedir. Temettü ödeyen kripto para birimlerinin bazı örnekleri arasında NEO ve Cosmos bulunur.

Kullanıcılara işlem ücretlerinde indirimler sunduğu bilinen ve zaman zaman onlara platformun kârından pay alma hakkı veren tokenlar da vardır. KuCoin Token (KCS) ve Bibox Tokens (BIX), sahiplerine platformun işlem ücretlerinin %50’sini temettü şeklinde ödeyen bazı örneklerdir.

Temettülerin artı yönü, oldukça tutarlı ve istikrarlı olmalarıdır. Bu nedenle aktif olarak hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan yine de ek gelir elde edeceğinizi bilirsiniz. Daha fazla temettü elde etmek için daha fazla jeton almanız ve onları hodl etmeniz gerekir.

4. Referans Kodları İle Para Kazanma

Kripto para borsaları alım satım yapan kullanıcıları çekmek adına affiliate diğer deyişle kazanç ortaklığı sistemi geliştirmiştir. Binance, Coinbase, OKEx, Coinlist gibi global borsalara üye olduktan sonra referans linki oluşturabilir ve varsa web sitenizden yoksa da Instagram, Facebook, Twitter, Reddit gibi sosyal medyalar üzerinden referans linkinizi paylaşabilirsiniz.

Referans linkinizle üye olan kullanıcıların yaptığı her işlemden küçük de olsa komisyon geliri gelmektedir. Tabii ki çok fazla al-sat işlemi yapıldığı düşünülünce güzel bir birikim elde edebilirsiniz.

Örneğin Kriptomaymunu sitesi üzerinden Binance Referans Kodu bağlantısına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan link veya referans kodu ile üye olursanız Binance üzerinden yapacağınız her al-sat işleminden %20 daha az komisyon ödeyeceksiniz.

Son düşünceler

Pasif olarak kripto kazanmanın yeni yollarını arıyorsanız, daha fazla getiri elde etmek için deneyebileceğiniz üç yöntem sağladık. Ayrıca bunlar çok fazla zamanınızı almaz. Fazla bir şey yapmanıza gerek kalmadan kolayca daha fazla kazanabilirsiniz.

Varlıklarınızı bir faiz getiren hesap dijital para birimlerine yatırım yapmaya yeni başlayan yeni başlayanlar için de harika. Herhangi bir ön bilgiye ihtiyacınız olmayacak ve tek yapmanız gereken seçtiğiniz platform üzerinde araştırma yapmak. Bunu yaptıktan sonra, yatırımlarınızdan faiz kazanmaya başlayabilirsiniz. Herkese şimdiden bol kazançlar dileriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu