MEXC Referans Kodu

MEXC kripto para borsasına https://mexc.com/auth/signup?inviteCode=1Huf1 linki ile kayıt olarak %30 komisyon indiriminden yararlanabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden kayıt olmak isteyen kullanıcıların “Davet Kodu” bölümüne 1Huf1 kodunu yazmalara yeterli olacaktır. Bu borsada güncel komisyon oranı %0.2’dir. Referans linkiyle kayıt olan kullanıcılar yapacakları her işlemde komisyon ücretini %0.2 yerine %0.14 olarak öder.

Ayrıca bu borsada elinizde bulundurduğunuz MX Token miktarını artırarak komisyon indirimi oranınızı da (%50’ye kadar) arttırabilirsiniz.

MEXC Nedir?

MEXC 2018 yılında kurulmuş olan bir kripto para borsasıdır. Elinde bulunan 800’den fazla coin çeşitliliği sayesinde kullanıcılarına yatırım yapabilecek geniş bir alan sunar. Bu borsa günlük yaklaşık 1 milyar dolar işlem hacmi ile en iyi kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Sizde araştırmalarınızı yaparak 800’den fazla alt coine yatırımlarınızı yapabilir ve ciddi gelirler kazanabilirsiniz. MEXC borsasına kayıt olmak için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

MEXC Borsası Avantajları

Bu borsanın tek avantajı alt coin çeşitliliği değildir. MEXC borsasında hesap açarak Kickstarter (oylama yaparak ücretsiz airdrop kazanma şansı), Launchpad (yeni çıkan coinlerin ön satışına katılma imkanı), MX DeFi ve PoS Havuzu (Stake veya diğer anlamıyla kripto varlıklarınızı faize yatırma) gibi bir çok bölümden yararlanabilirsiniz.

Bu bölümler arasından en çok değinilmesi gereken Kickstarter nedir onu açıklayalım;
Kickstarter bölümü, MEXC borsasında listelenecek olan coinlerin kullanıcıların oylaması ile karar verildiği bölümdür. Bu bölümde kullanıcılar gelecek olan coinlere ellerinde borsanın kendi coini olan MX Token bulundurarak bu token ile oy verebilirler. Oy verebilmek için en az 10 en fazla 500 MX Token kullanmanız gerekir. Bu token ile oy verildikten sonra coinin hedeflenen katılım oranı (genellikle %500) aşıldıktan sonra listelenmesine karar verilir. Bu oranın altında kalan coinlerin listelenmesi iptal edilir.

Oyunuzu kullandıktan sonra vermiş olduğunuz MX Token sayısı oylama sona erene kadar kilitlenir. Oylama bitiminde kilit açılır ve sizden herhangi bir ücret alınmaz. Daha sonra verilen oy sayısına oranla listelenecek olan coin oy veren kullanıcılara dağıtılır.

Örneğin; Herhangi bir X coinin oylamaya açıldığını varsayalım. Oylama açıldığında ücretsiz olarak dağıtılacak olan coin miktarı ve oylama süresi kickstarter bölümünde belirtilir. Dağıtılacak coin miktarının 1.000.000 X coin olduğunu sizinde bu oylamaya 100 MX Token ile katıldığınızı ve oylama sonunda verilen oyların 50.000.000 MX Token’a (genellikle %50.000-%250.000 arasına ulaşmaktadır) ulaştığını düşünürsek size ücretsiz olarak yaklaşık 2 X coin verilecektir. (1.000.000 X coin/50.000.000 MX Token x oy verdiğiniz MX Token miktarı)

MEXC Borsasına Nasıl Para Aktarılır?

MEXC borsasına para yatırma işlemi sadece kripto paralar ile yapılabilmektedir. Kullanıdığınız herhangi bir borsadan USDT veya Tron coin (TRX) alarak TRON ağıyla çok düşük ağ ücreti ve hızlı bir şekilde gönderim yapabilirsiniz.

Daha önce bir borsadan diğer bir borsaya hiç kripto para yollamayan kullanıcılar için örnek olarak TR Binance üzerinden açıklamak gerekirse;

  • MEXC borsası üzerinden Varlıklar>Hesap>Yatır bölümüne gelerek yatıracağınız coini TRX ve ağı TRC-20 seçiyoruz. Altta çıkan cüzdan adresini kopyalıyoruz.
  • Daha sonra TR Binance hesabınıza girerek göndermek istediğiniz miktar kadar TRX satın alıyoruz. Ardından Cüzdan>Çekme>Kripto bölümüne gelerek göndereceğiniz coini TRX ve ağı Tron/TRC20 seçiyoruz.
  • MEXC üzerinde kopyalamış olduğunuz TRX adresini TR Binance üzerinde Alıcının Cüzdan Adresi kısmına yapıştırdıktan sonra yollayacağınız TRX miktarını girip güvenlik adımlarını onaylayarak gönderme işlemini gerçekleştiriyoruz.

MEXC komisyon oranları başlıklı içeriğimiz ilginizi çekebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu