Ravencoin İncelemesi

Ravencoin (RVN) nedir? Fiyatı artar mı? Hangi amaçla kullanılıyor. Detaylar.

Ravencoin Nedir? 

RVN kısaltmasıyla bilinen Ravencoin geleneksel finans dünyası ve dijital dünya arasında köprü oluşturmasıyla ön plana çıkmaktadır. RVN Coin fiyatı buna bağlı olarak önemli artış yakalamıştır. Yatırımcıların hem dijital hem de geleneksel varlıkları satmasına imkan veren RVN coin önemi günden güne artmaktadır.

Güvenliği öncelikli gören Ravencoin kullanıcıların ağ üzerinde dijital varlık oluşturmalarına, ticareti sürdürmelerine zemin hazırlayan yenilikçi projelerden biridir. Bitcoin hard fork’u ile geliştirilen RVN ERC-20 protokollerine alternatif olarak görülmektedir. Likidite ve güvenlik sebebi ile yatırımcılar kripto para alışverişlerini bilinen siteler üzerinden yapmaktadır. Kripto para borsalarına kaydedildikten sonra anlık fiyat grafikleri takip edilebilir. Alım satım işlemleri gerçekleştirilebilir. Ravencoin geleceği diğer kripto paralar gibi kesin olarak bilinememektedir.

RVN Coin Hangi Borsalardan Alınabilir?

Ravencoin nasıl alınır, değerlenir mi sorularına piyasa değerlerinin anlık olarak değiştiğini söylemeliyiz. RVN Coin almak için kullanıcıların tercih ettiği popüler platformlar bulunmaktadır. Öncelikle borsaya Türk Lirası bakiyesi yüklemek ve bu işlemle kullanılabilecek kripto para almak gerekiyor. Öncelikle kripto para ana sayfasına girip “Kripto Al” sekmesi tıklanmalıdır. Kredi/ Banka Kartı sekmesi tıklanarak açılan sekmede ne kadar Türk Lirasıyla işlem yapılacağı seçilmelidir. Coin kısmından USDT seçilmelidir. USDT alınması ardından “al-sat” seçilmelidir. “Klasik” yöntem seçilmelidir. Açılan ekranda USDT seçilerek arama kısmına RVN yazılmalı, USDT cinsinden RVN seçilmelidir. “RVN AL” sekmesine gelinerek alınmak istenen miktar girilmelidir. İstenen miktar girilerek işleme onay verilip RVN alma işlemleri tamamlanmalıdır. Ravencoin grafikleri gün içinde anlık olarak değişmekte olup takip edilebilir.

Revancoin alım, satımı, ticareti için en iyi kripto para borsaları şu şekildedir:

  • Binance
  • Paribu
  • Huobi
  • Bittrex
  • Gate.io
  • OKEx
  • Indodax
  • CoinDCX

RVN Coin Canlı Fiyatı

ravencoin
ravencoin

Ravencoin (RVN)

Price
$ 0.027186

Ravencoin Madenciliği Nasıl Yapılıyor?

Ravencoin hangi ülkenin sorusuna Bruce Fenton öncülüğünde olarak geliştirildiğini, 31 Ekim 2017 tarihinde piyasaya çıktığını söyleyebiliriz. Ravencoin aşamalı süreçlerle geliştirilmiştir. Madencilik algoritması x16r, platform oluşturulması gibi işlemler hala devam etmektedir. Yeni algoritmalar sayesinde madencilik havuzları, ASIC madencilik cihaz kullanım zorunluluğu ortadan kalkmıştır. RVN madenciliği için ASIC cihazlar kullanılma zorunluluğu bulunmamaktadır. Ravencoin madencilik protokolü olarak ise Proof of work iş ispatı uygulaması kullanılmaktadır. Bu algoritmalar Bitcoin sisteminden esinlenerek oluşturulmuştur.

Ravencoin madencilik ödüllerinde meydana gelen yarılanmalar Bitcoin sistemiyle aynıdır. Madencilik ödülleri her 4 yılda bir 2,1 milyonuncu blok kapatıldığı zaman yarıya düşer.  RVN madencilik ödülleri blokların üretiminde 5 bin RVN olarak belirlenmiştir. Diğer yarılanma ardından bu rakam 2500 RVN olarak karşımıza çıkacaktır.

Ravencoin Logosu

Web sitenizde veya sosyal medya hesaplarınızda paylaşım yaparken, görsel hazırlarken kullanabileceğiniz revancoin transparan logoyu aşağıdaki görseli farklı kaydederek bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ravencoin’in Diğer Kripto Para Birimlerinden Farkları

Ravencoin ticareti sürdürülebilen, dijital varlık oluşturulabilen bir para birimidir. Bu gibi avantajları sayesinde sanal, gerçek tüm objeleri blok zinciri sistemi üzerine kaydedilebilir. Günümüzde insanların varlıklarını merkezi olmayan ortama taşımak istemesiyle RVN para birimi rağbet görmektedir. Ravencoin yorumları gelecekte öneminin çok daha fazla olacağını ileri sürmektedir. Blok zinciri teknolojisiyle kripto paraları başkasına aktarma işlemi ardından dijital kanıtlarını başkalarına aktarıma imkan tanınması son derece yenilikçi bir adımdır.  Örnek verecek olursak bir otobüs firmasından alınan otobüs biletiniz var. Yolculuğa ve bilete dair tüm bilgiler SMS ya da e-posta yoluyla iletilebilir. Kanala erişimler açık hale gelmektedir. Bilet bilgileri Ravencoinle iletilirse şifrelenmiş bilgileri başkaları göremez. Bu maksimum güvenlik sağlandığı anlamına gelmektedir.

XR-16 Madencilik Algoritması Hakkında Bilgiler

Tek bir algoritmadan değil 16 farklı algoritmadan yararlanılmaktadır. Bu algoritmalarınsa hiçbiri Ravencoin tarafından geliştirilmemiştir. Farklı kripto para algoritmalarından oluşmaktadır. Güvenlik bakımından Ravencoin alınır mı sorusuna XR-16 sistemi sonucunda ortaya çıkan karışık yapı güvenliğin sağlanması açısından oldukça önemli olmakta olup yüksek güvenilirlikte olduğunu söylemeliyiz.

rvn coin kaç dolar? türk lirası karşılığı nedir? sorusunun cevabı için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu