VeChain (VET) Coin İncelemesi

VeChain (VET) Nedir?

2015 yılında Şangay merkezli bir şirket tarafından kurulmuştur. Blockchain tabanına sahip bir tedarik zinciri platformudur. Şeffaf, güvenilir, erişilebilir ve gözlemlenebilir olduğu için ön plana çıkar. Hem küçük hem de büyük işletmeler kullanabilsin diye özel olarak tasarlanmıştır. Vechain’in herkese açık olan bir blokchaini bulunmaktadır. Buna da VeChainThor denir. VeChain teknolojisi tarımcılık, gıda, lüks ürün ve ilaç gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Sistem, ürünleri takip edebiliyor, kaliteyi belirliyor, ürünlerin özgünlüklerini sağlayabiliyor. VeChain iki farklı tokene sahiptir. Bunlar VET (VeChain token) ve VTHO (VeThor token). VET, VechainThor blockchaine ait finansal işlemlerde ve piyasa spekülasyonlarında kullanır. VTHO ise VeChainThor’da işlem gerçekleştirmeyi sağlayan enerji tokenlarıdır.

VeChain Özellikleri Nelerdir?

 • Kontrol edilebilir bir işlem döngüsüne sahip olabilirsiniz. Bu noktada kullanıcılar BlockRef ve Expiration işlemleri yaparken işlenme için belli bir süre sınırı koyabilmektedir. Yapılan işlemler sisteme işlenmezse ve geçerliliğini yitirirse bloğun içine eklenmez.
 • İşlem ücretlerinin esnek olmasından dolayı çoklu taraflar neredeyse hiç para ödemeden işlemlerini sorunsuzca halledebilir.
 • Vechain’de işlemlerin çoklu fonksiyonlarla yapılması yazılımcıların da ücretlerini çoklu kanal aracılığı ile yapmalarına imkan tanır.
 • Sistemde bulunan bağlılık kümeleri sayesinde işlem emirlerini ihtiyacınıza göre ayarlayabilirsiniz. Böylelikle işlem önceliğiniz neyse ilk olarak o işlem gerçekleştirilebilir.

VET Coin Canlı Fiyatı

tezos
tezos

Tezos (XTZ)

Price
$ 0.788882

VeChain’in İşlem Gördüğü Borsalar

 1. Binance
 2. Lbank
 3. Huobi
 4. VCC Exchange
 5. Upbit’dir.

VeChain Nasıl Saklanır?

VET ve VTHO dışında başka kripto paralarınızı da VeChainThor’un Android ve IOS’lar da bulunan hafif cüzdanlarında saklayabilirsiniz. Bunun yanı sıra şirketin resmi masaüstü cüzdanı olarak VeChain Sync’dir ve soğuk depolama olarak saklamak isterseniz Ledger ile birlikte kullanımını sağlayabilirsiniz. VET ve VTHO’yu destekleyen üçüncü taraf cüzdanlarda bulunmaktadır. Bunlar Trust Wallet, Atomic Wallet, Exodus ve Cobo Wallet olarak çoğaltılabilir. VeChain coinlerinizi başka cüzdanlar da tercihe bağlı olarak saklayabilirsiniz.

VeChain ile Tedarik Zincirinin Lojistiği

VeChain, geliştirdiği basit ürün takip sistemi ile lojistiği iyileştiriyor. Sizi sadece taklit ürünlerden korumanın yanında ürününüzle ilgili her şeyi görmenizi sağlıyor. Bilindiği üzere lojistik karmaşık bir yapıya sahiptir. Ürünler manuel olarak sisteme girildiği zamansa iş içinden çıkılamaz derecede zorlayıcı olabiliyor. İşte bu noktada VeChain ile ürünlerin üzerinde bulunan akıllı çipi taratarak ürünlerle ilgili tüm veriyi anında görebilirsiniz. Böylece ürün bilgilerinin doğruluğundan şüphe etmenize gerek kalmadan emin bir şekilde işlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

VeChain İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

 • VeChain veri toplamak için 19 dil ile desteklenmektedir. İstediğiniz dili seçmek için + tuşuna basmanız yeterlidir.
 • VeChain Work, hem IOS hem de Android işletim sistemlerinde desteklenip çalışabilmektedir. VeChain’i kullanmak istiyorsanız cihazınızda bulunan QR kodu taratmanız yeterli olacaktır.
 • VeChain mutabakat protokolü olarak otoritenin ispatını (PoA) kullanmaktadır. Böylece kullanıcılar ağda kendi itibarını kullanarak sistemde oy verir. Firmalarda bu sayede fazla enerji kullanımının önüne geçmiş olur.

VeChain Geleceği

Yapılan araştırmalar ve uzman incelemelerine göre VeChain geleceğinin şimdiden pek bir farkı olmayacağı yönünde. Uzmanlar geçmişteki iyi performansları göz önüne alsa da 2021 yılı içerisinde VeChain’in 0.01$’ın pek üstüne çıkamayacağını düşünüyor. Uzun dönem incelemeleri de VeChain geleceğinin pek parlak olmadığını gösteriyor.

VeChain Yorumu

Benim kişisel VeChain yorumum ise kripto para borsasının çok değişken olması yönünde. VeChain Çin piyasasında iyi bir yer edinmiş ve çok iddialı gözüken bir projedir. Bu yüzden devamlı değişim gösteren borsada kendisine uzun vadede yer bulacağına inanıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu