Huobi Token İncelemesi

Huobi Token (HT) Nedir?

Huobi tokenı anlatmadan önce size kısaca Huobi Global’den bahsedelim. Huobi, piyasadaki ticaret hacimlerine bakıldığı zaman dünyanın en büyük borsalarından biridir. Huobi Global 2013  yılında piyasaya kendini duyurmuştur ve ortaya çıkan en eski borsalardan biridir. Huobi token ise borsanın kripto para birimidir. Huobi kendi ürettiği tokenların %20’sini düzenli olarak satın alır. Bunu yapma amacı ise olası bir saldırı durumunda kullanıcılara paralarını yeniden dağıtabilmektir. Bu yüzden paralar satın alındıktan sonra bir koruma fonuna yatırılır.

Huobi Token Kaç Adet Olarak Piyasaya Sürüldü?

2018 yılında Huobi piyasaya 500 milyon Huobi token sürdü. Bunun içinden 300 milyonunu Huobi Pro’da puan kartı satın alanlara ikramiye olarak verildi. Geriye kalan tokenların 100 milyonu kullanıcı ödülleri ve platform operasyonları için kullanılmakta diğer 100 milyonu ise ekip teşviki için kullanılmaktadır.

Huobi Token’ın Yararları Nelerdir?

 • Alt tokenların dağıtımı ile ödüllendirilme
 • Komisyon ücretlerinde indirim sağlanması
 • Huobi Global’ın sağladığı davetiye ve iskonto haklarına sahip olma
 • OTC işlemleri yani borsanın gözetimi dışında iki kişi arasında olan anlaşmalara karşı hukuksal destek sunması
 • Ekolojik işlem bölgelerinde alım satım yapabilme

Huobi Promosyon Sistemi Nedir?

Huobinin sunduğu promosyon sistemi normal ve profesyonel kullanıcılara göre ikiye ayrılmaktadır. Kullanıcıların elinde bulundurduğu Huobi token miktarına göre ayarlamaların yapılabilmesine olanak tanır.  Huobi promosyon sistemi normal kullanıcılar için 7 seviyeden oluşurken profesyonel kullanıcılar için 9 seviyeden  oluşmaktadır. Houbi Global, kullanıcıları için komisyon oranlarını da düşürmektedir. Normal kullanıcıysanız ve komisyon ücretinizin düşmesini istiyorsanız cüzdanınızda en az 10 HT bulundurmalısınız. Huobi tokenlarınız arttıkça ödeyeceğiniz komisyon oranı %0.07’ye kadar düşecektir. Profesyonel kullanıcılar içinse durum daha farklıdır. En düşük komisyon oranına ulaşmak için cüzdanınızda 150.000 BTC ve 2000 HT olması gerekmektedir.

Huobi Token Canlı Fiyatı

huobi-token
huobi-token

Huobi (HT)

Price
$ 0.470277

Huobi Token Hangi Borsalarda Bulunur?

Huobi Token, Huobi’nin kendi kripto parası olduğu için Huobi Global, Huobi Korea, Huobi Indonesia, Huobi Türkiye ve Huobi Thailand’da işlem görmektedir. Bunun dışında Paribu ve Btctürk borsası üzerinden para transferi işlemleri sağlanabilmektedir. Yabancı borsaların başında ise;

 • BitZ
 • Hotcoin Global
 • Bitmax
 • FTX
 • ProBit Exchange gelmektedir.

Huobi Güvenilir mi?

Konu siber dünya olunca tam bir güvenlikten söz etmek imkansızdır. Huobi kurulduğu günden yana hiçbir hacklenme yaşamamıştır. Bunun dışında kendine özgü korumayla güvenliği en üst düzeyde tutmaktadır. Bu noktada sizlere Huobi’deki güvenlik önlemlerinden bahsedeceğiz.

 1. Huobi Global’in profesyonel risk kontrol ekibi belli aralıklarla sıcak ve soğuk cüzdanların takibini sağlamaktadır. Huobi çalışanları 7 gün 24 saat olası tehditlere karşı gözlem yapmaktadır. Kullanıcıların birikimlerinin neredeyse tamamı daha güvenli olması sebebiyle soğuk cüzdanlarda saklanmaktadır. Herhangi bir saldırı durumunda soğuk cüzdanların erişimi kapalı olduğu için kullanıcıların varlıklarında bir kayıp yaşanmamış oluyor.
 2. Piyasalardaki fiyat hareketliliğinde diğer borsalarda yaşanan donma sorunu Huobi’de yaşanmamaktadır. Bu dönemde yatırımcılar gönül rahatlığı ile alım satım işlemlerine devam edebilmektedir.
 3. Huobi Global, kullanıcıların birikimlerine erişimi engelleyen yönetim mekanizmalarının dışında, Huobi güvenlik rezervi fonu ve Huobi korumu fonu ile kullanıcıların yaşayabileceği olası kayıplara karşı birikimleri güvence altında tutmaktadır. Bu özellikleri sayesinde diğer rakiplerinin de önüne geçmiş oluyor.

Huobi Token Yorumu

Kripto para ekosistemi gelişip büyüdükçe borsayı kullananların sayısı da artmaya devam edecek. Bu noktada Huobi token için gelecekteki piyasa değerinde büyük artışlar olacağını öngörmek çok da yanlış bir varsayım sayılmaz. Belli şartlar gerçekleştirildiğinde verilen ödüller, düşük komisyon ücretleri, hızlı işlem yapabilme özelliği ve en önemlisi kripto paralarının güvence altında olması Huobi tokenı diğer kripto paralardan ayıran özelliklerden sadece birkaçıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu